Aktuálně Dětský svět Kam s dětmi

Hlídání dětí aneb tipy, jak přes agenturu vybrat správnou chůvu

Profesionální hlídání dětí je dnes poměrně žádanou službou. Zaměstnaní rodiče mnohdy potřebují být delší dobu v práci, a ne všechny školky nebo družiny zaručují hlídání i do pozdějších hodin. Někdy se také může stát, že pro svou ratolest školku ani nenajdete. V takových případech může přijít na řadu chůva. Tu je ideální najít přes specializovanou agenturu, která sdružuje zkušené a vyškolené pracovnice s osobním přístupem k dané rodině. Jak takovou chůvu vybrat?

Reference jsou velice důležité

Pokud hledáte chůvu pro častější hlídání nebo dokonce na plný úvazek, agentura bude opravdu dobrou volbou. Samozřejmě je nejideálnější se spolehnout například na doporučení od kamarádek, které už některou z chův vyzkoušely, ale taková možnost není vždy nasnadě.

Každá agentura na hlídání dětí pod sebou sdružuje hned několik chův, z nichž si můžete vybrat tu, co vám bude vyhovovat nejvíce. V první řadě je třeba sledovat několik základních, čistě praktických hledisek. Jedná se především o časovou flexibilitu dané chůvy, vzdálenost bydliště i cenu za hodinu hlídání.

O každé z kandidátek by měla mít agentura vedeny relevantní záznamy – například roky praxe, zkušenosti, školení, reference a samozřejmě také věk nebo vzdělání. Reference jsou hodně důležité, o chůvě vám řeknou asi nejvíce. Určitě se nezdráhejte kontaktovat rodiny, v nichž daná kandidátka pracovala, určitě vám rádi sdělí své dojmy. Tento způsob hlídání dnes není vůbec neobvyklý.

Chůva si musí sednout s dětmi

I když vám bude chůva na první pohled sedět ve všech ohledech, důležité je hlavně to, jak si sedne s vašimi dětmi. Pokud to nebude v tomto ohledu klapat, budete nejspíš muset pátrat dál, protože právě o děti tu hlavně jde. Proto nejdříve pozvěte vybranou kandidátku na zkoušku, třeba jen na chvilkové odpolední hlídání a podle toho se poté rozhodněte.

Jak už zde bylo zmíněno, důležité jsou samozřejmě i ceny za hlídání dětí. Nemusíte se ale bát, že si takové hlídání mohou dovolit pouze bohatší rodiny. Někdy se ceny pohybují už od 70 Kč za hodinu, agenturní chůvy vás pak vyjdou zhruba od 100 do 200 Kč na hodinu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *