Ať je horko, nebo zima, naše pleť, vlasy i nehty potřebují speciální péči, aby nebyly vysušené, unavené, nepadaly, nelámaly se atd. Samozřejmě můžete vyzkoušet reklamou doporučované kosmetické prostředky, které jsou však často předražené a plné chemie. Přitom stačí tak málo. Znát zázračné schopnosti některých olejů.

Jak oleje používat

Už naše babičky znaly tajemství olejů. Neměly sice k dispozici takové množství rozmanitých druhů, jako my dnes, ovšem jejich účinky jim dodávaly pocit hýčkané pleti, krásných vlasů a zdravých nehtů. Rodilé Italky dodnes rozkvétají především díky olivovému oleji, který konzumují téměř jako vzácný lék. Olej můžete používat na tělo – přidat si ho do koupele, použít místo sprchového gelu, nebo se s ním natřít místo pleťového mléka. Ideální je, pokud jej roztíráte do vlhké pokožky – lépe se ta vstřebá.

Oleje se dají používat i na vlasy. Nejčastější je cca 20 minutová kůra – zábal, před mytím vlasů. Olej na vlasy jednoduše nanesete, zabalíte do ručníku, necháte působit doporučenou dobu a pak smyjete. Nanést jej můžete i po umytí, ale jen na roztřepené konečky vlasů. A jak se oleje používají na nehty? Jednoduše. Nehty odlakujte, umyjte, naneste olej na nehtová lůžka, můžete je prsty promnout a nechte chvíli působit. Pak jednoduše ruce otřete do papírové utěrky, nebo umyjte.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jaké oleje jsou v kosmetice nejoblíbenější?

Jistě dobře znáte olej olivový, možná kokosový a mandlový. Mezi účinné oleje ideální pro zdraví a krásu našeho těla, patří i olej levandulový, arganový, konopný, dýňový, jojobový, kokosový a makadamiový. Oleje jsou mnohem účinnější, než tělová mléka a hutné krémy. Dokážou se skvěle vstřebat a dostanou se až do míst, kde příznivě působí – ať už na suchou či zánětlivou pokožku, poškozené a třepivé vlasy, nebo lámající se nehty. Stačí jen zjistit, který olej nejlépe poslouží vašim problémům.