Dětský svět Knihy Knihy pro děti Recenze

Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku

Večery v posledních dvou měsících nám zpříjemňovala s dětmi knížka oblíbené autorky dětské literatury Sandry Dražilové Zlámalové – Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku. Asi nemusím ani psát, že jsme se všichni skvěle bavili. Co všechno se v této knížce dozvíte? A proč je tak skvělá?

O čem je knížka Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku

Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku je knížka, ve které se setkáme s oblíbeným hrdinou Kulíškem. Můžeme ho znát už z první knížky Sandry Dražilové Zlámalové – Kulíškovy neposedné příhody. Tentokrát nás autorka spolu s hrdiny provede po celé České republice. Skřítkové mají kamarádku vlaštovku Vendulku, která je nosí na svých zádech. Létají postupně z jednoho kraje do druhého a navštěvují nejzajímavější místa Čech a Moravy. Každá kapitola je věnována jinému kraji a vždy je pod názvem kapitoly uvedeno, kterému kraji je věnována ta aktuální.

Se skřítky se tak podíváme do Krušných hor, Krkonoš, Jeseníků, Beskyd i na Šumavu. Poznáme přírodní památky, skály, jeskyně, řeky i rybníky. Autorka nezapomíná ani na hrady, zámky a zříceniny. Aby se nejednalo o suché čtení o zeměpisu a dějinách, dopřála autorka skřítkům plno dobrodružství. Na jednotlivých místech potkávají strašidla, čerty i vodníky, a také duchy hor. Někdo je provede po daném místě, jiný jim poví nějakou zajímavost a dalšímu skřítkové pomohou.

Náš názor

Knížky Sandry Dražilové Zlámalové patří u mě i mých dětí mezi ty nejoblíbenější. Všichni máme rádi její postavy, ať už je to Kulíšek, čert Zbrklík nebo čarodějnice Bordelína. Navíc je super, že se tyto postavy v knížkách navzájem potkávají. I v této potkáme např. zmíněnou Bordelínu.

Zatímco předchozí knížky se četly hodně svižně a měli jsme je přečtené třeba i za dva večery, Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku jsou knihou poměrně hutnou. Nejen, že má více stran, ale i text má menší písmenka. Přesto je stejně čtivý, jako předchozí knížky. K samostatnému čtení bych ji doporučila spíše až dětem od třetí třídy. Pokud jim ale budete předčítat vy, zvládnou ji už i ty školkové.

Jelikož s dětmi hodně cestujeme, tato knížka byla to pravé pro nás. Potěšilo mě, že autorka využila pohádek a pověstí, a na každém místě se skřítkové s někým zajímavým potkali a něco dobrodružného zažili. Knížka byla o to čtivější.

Moje děti vyprávění bavilo i proto, že hned hlásily, kam chtějí jet na výlet příště, nebo vzpomínaly, kde už jsme byli a skřítkové navštívili stejné místo. Takové kapitoly je snad bavily nejvíce.

Celá knížka je krásně ilustrovaná. Tentokrát sice nemá obrázky na svědomí úžasná Marie Koželuhová, která ilustruje většinu Sandřiných předchozích knížek, ale Hana Vavřinová. Ilustrace moc povedly a krásné příběh doprovázejí.

Proč dětem pořídit knížku Kulíšek a Bobísek na cestě po Česku.

  • Zábavné pohádkové čtení o dvou malých skřítcích
  • Poučné příběhy, které dětem ukážou, jak skvěle je cestování
  • Dozví se plno zajímavosti o naší zemi
  • Poznají krásná místa zajímavá pro své historické, kulturní i přírodní památky
  • Knížka motivuje děti k cestování a poznávání nových míst
  • Bude bavit nejen děti, ale i dospělé

Kde knížku pořídíte

Narozdíl od ostatních svých knížek, tuto autorka vydala sama, s pomocí předprodeje. Já jsem knížku objednala ihned, jak jsem se o předprodeji dozvěděla. Jednak nám nesměla doma chybět – od této autorky zatím máme vše, co vydala, a jednak jsem ji ráda v předprodeji podpořila. Moc jsem si přála, aby kniha vyšla.

Nyní už je v prodeji u všech dobrých knihkupců, jak v kamenných obchodech, tak na internetu. Vy ji můžete za výhodnou cenu koupit zde:

A pokud se chcete dozvedet o této úžasné autorce a mamince tři rarášků více, podívejte se na její webové stránky .

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *