Aktuálně,  Ze života

Něco končí, něco začíná aneb Bláznivá máma se stěhuje

Končím s Blogem Bláznivá máma? Částečně ano, částečně ne. Jak to tedy je? A proč vám o tom píšu na tomto webu – eMateřství?

Blog Bláznivá máma píšu již přes tři roky. Věnovala jsem mu plno volného času, péče i lásky. Je to takové moje virtuální dítě, o které s láskou pečuji. Ani ta jen lepší péče však nestačí, pokud nejste profík a IT mág. Zkrátka a dobře, před půl rokem se na Bloggeru, kde blog Bláznivá máma funguje, objevil problém. Kdosi hacknul stránky a plno blogerů – nejen já – začalo mít problémy. Co s tím?

Asi vás teď zajímá, jak jsem to zjistila a co to znamená. Na Bloggeru jsem měla blogů více. Nejznámější vedle Bláznivé mámy byla Knižní kavárna. Já jsem během října a listopadu žádné velké změny nezaznamenala. Naopak. Tím, že jsem se začala oběma blogům věnovat mnohem intenzivněji než dříve, vylétla návštěvnost do nádherných čísel. Jenže pak se něco stalo. A na Knižní kavárně se vše změnilo doslova ze dne na den. Najednou se návštěvnost ze stovek náhledů propadla na zoufalých pár desítek. Co se stalo?

Napadení Bloggeru hackery

Jak už jsem psala, Blogger byl napaden a objevil se na něm škodlivý kód. Najednou naše blogy navštěvovali lidé z podivných odkazů, které vedly na různé erotické stránky apod. A díky tomu hackeři ovládli naše blogy a „kradli“ nám návštěvnost ve statistikách. Jak tomu rozumět?

Na naše blogy stále chodilo stejné množství lidí. Pořád nás četli a sledovali. Ale my jsme to neviděli. Čísla místo v našich statistikách naskakovala zmíněným parazitujícím erotickým stránkám. To jsem samozřejmě nevysledovala sama. Je nás mnoho a případ se hodně řeší. Přesto s tím Blogger nic nedělá, nebo možná nemůže a situace je stále horší a horší.

A tak se začalo s hromadným přesunem. Knižní kavárnu jsem i s doménou přestěhovala na WordPress a začala nanovo. Pak jsem ale zjistila, jak si přetáhnout na nové stránky celý obsah těch starých. No, a protože jsem já trubka chtěla mít vše pohromadě, tak jsem to samozřejmě dle návodu provedla. A přestěhovala jsem si s tím i ten zákeřný vir. Takže v nejbližší době budu nejspíš řešit, kam s Knižní kavárnou… Ale od toho tento článek není. Vás zajímá Bláznivá máma!

Bláznivá máma pokračuje – na eMateřství.cz

Ano, tušíte správně. I tento blog, který byl dlouhou dobu „čistý“, nakonec neunikl a byl napaden. Návštěvnost v náhledech mi klesla od října na polovinu, přestože zájem o blog na sociálních sítích stále roste. A proto jsem začala uvažovat, co s tím. Začínat úplně nanovo jsem nechtěla. I když by bylo možné časem přestěhovat i doménu Bláznivá máma. Ne obsah! Tuto chybu už neudělám.

A protože web eMateřství jsem vytvořila v létě 2018 a od té doby ho zanedbávala, protože nebyl čas, rozhodla jsem se ho využít a oživit. Na Bláznivou mámu ještě umístím nasmlouvané články, ale vše ostatní už uvidíte tady, na eMateřství. Věřím, že trochu obecnější obsah, který tu byl v minulosti, vůbec nevadí. Však téma je dost podobné, jako na Bláznivé mámě. Jen tady teď bude více o mě, o mé rodině, o mých aktivitách…. Zkrátka více lifestylu, módy a cestování. 😊

Věřím, že se Vám tady bude líbit.

Vaše Sabi!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *