knížky pro děti
Dětský svět Velké srovnání

Nejlepší knížky pro děti od 2 do 12 let

Kupovat knížky pro děti může být celkem oříšek. Na trhu je jich opravdu hodně, ale vybrat z nich takové, aby děti bavily, dobře se četly, zaujaly ilustracemi a ještě jim přinesly něco navíc, to není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.

Mýma rukama prošla řada dětských knih a na ty nejlepší jsem přinesla na tomto webu recenze. Abyste nemuseli listovat celým webem, mám pro vás shrnutí – TOP 7 knížek pro děti, které podle mě a mých dětí, na kterých knížky testuji, patří mezi ty nejlepší, jenž se dají aktuálně na trhu pořídit. Pokud by vás zajímaly podrobnější recenze, můžete se na ně u knihy vždy prokliknout.

TOP 7 knížek pro děti

Sandra Dražilová Zlámalová – Babiččina kouzelná zahrádka

Sandra Dražilová Zlámalová patří mezi nejoblíbenější autorky dětských knížek, které v současné době vychází. Abych byla upřímná, hodně jsem váhala, kterou z jejích knížek sem dát, protože u nás jsou oblíbené všechny. Nejvíce Čarodějnice Bordelína, Neplechy čerta Zbrklíka a pak právě Babiččina kouzelná zahrádka. Vybrala jsem nakonec tu poslední, protože krásným pohádkovým příběhem, v němž ožívá zelenina na babiččině zahrádce, Sandra učí děti, že zelenina je nejen zdravá, ale i chutná. Díky této knížce mé děti s nadšením jí zeleninu na talíři a vždy si povídají, jak se která jmenuje.

Recenzi si můžete přečíst ZDE.

Petra Martišková – Strašidlo z 2. B

Také knížky Petry Martiškové jsou u nás oblíbené, ať už jsou to její příběhy pro dospívající dívky, které čtu hlavně já, nebo vyloženě knížky pro děti, které milují mé ratolesti. Nejvíce nás zaujalo Strašidlo z 2.B, které ukazuje dětem, jak to chodí ve třídě v malé škole, ale také je učí, jak se chovat k ostatním dětem a samozřejmě nechybí plno legračních příhod se strašidlem, které bydlí ve starých nepoužívaných kamnech ve třídě.

Recenzi si přečtete ZDE.

Anna Beatrix Bártová – Příhody placatého Čumáčku

Příhody placatého čumáčku přináší příběhy o štěňátku německého boxera jménem Baronek. Tato knížka pochází z mého vlastního pera a překvapilo mě, že se líbí nejen mým dětem, které toto štěňátko doma skutečně měly, ale i všem ostatním, které ji četli. Na jednotlivých příbězích ukazuji, že pejskové jsou tak trochu jako děti – chodí do školy, musí se naučit plno věcí také doma, nesmí baštit sníh a olizovat rampouchy a když onemocní, je potřeba papat léky a odpočívat, aby byli zase zdraví.

Knížku zakoupíte ZDE a můžete ji mít i s osobním věnováním a podpisem autorky.

Petra Santlerová – Bobři jsou dobří

Petra Santlerová je pro mě velké překvapení. Má ohromný cit pro psaní dětských příběhů a líbila se nám už její první knížka Stellinka a kouzelné kamínky. Bobři jsou dobří však nasadili laťku ještě o něco výš. Jsou zábavní, pouční a nechybí nádherné ilustrace Marie Koželuhové, která ilustruje i knížky Sandry Dražilové.

Recenzi si můžete přečíst ZDE.

Dagmar Medzvecová – Pecivál domácí je hrdinou léta

Dagmar Medzvecová je ilustrátorka a spisovatelka knížek pro děti. Vyšla jich už pěkná kopička, ale u nás se nejoblíbenějším stal Pecivál. Tento kluk nechce nic dělat, je líný a je to zkrátka Pecivál. Když se ale ztratí jeho kamarádi, musí najít odvahu vystrčit nos z domova a vydat se je hledat. Knížka nemá moc textu, prim hrají hlavně krásné obrázky. Je určena pro nejmenší děti od dvou let a mohu vám zaručit, že je nadchne. U nás se jeden čas četla stále dokola.

Recenzi na knížku najdete ZDE.

Carina a Peter Wohlebenovi – Kde si Píťa zchladí tlapky

Veverčák Píťa je ve Wohlebenových knihách už poměrně známá postava. Tentokrát manželé přišli s knížkou pro nejmenší, plnou odkrývacích okének a poučného, leč velmi čtivého, takřka pohádkového textu. Líbila se oběma mým dětem, ale nejvíce chytila synka, který s nadšením nakukoval pod okénka, prohlížel obrázky a chtěl příběh číst stále znovu. Knížky Petera Wohlebena vydává nakladatelství KAZDA.

Recenze na knihu je ZDE.

Marina Rachner – Jak zvířátka chodí spát

Také další knížka z nakladatelství KAZDA, Jak zvířátka chodí spát, zaujme nejmenší děti. Je vytvořena tak, aby se jim obrázky zalíbily na první pohled a ukázaly, že i zvířátka musí jít spát, aby si odpočinula a nabrala sílu na další den. Pokud máte problém s usínáním svých dětí, tato kouzelná knížka vám pomůže s uspáváním. Roztomilé obrázky lákají samy o sobě k tomu, aby se děti zachumlaly do peřin a zavřely očka.

Recenze na knížku ZDE.

Zaujaly vás knížky pro děti v mém výběru, ale většinu z nich už doma máte? Nevadí. Dětské knížky u nás nesmí chybět, a tak jistě přijdu brzy s recenzí na nějakou krásnou dětskou knižní novinku. Sledujte tento web, ať vám nic neunikne a jste mezi prvními, kdo s dětmi bude nejkrásnější dětské knížky číst.  

Mohlo by se vám také líbit...

2 komentář

  1. […] poznat ty nejlepší dětské knížky na současném knižním trhu? Podívejte se na náš srovnávací článek a hned budete vědět, co vám nesmí v dětské knihivničce […]

  2. […] Knížky jsou vždycky vděčným dárkem, ať už vaše děti čtou samy, nebo jim čtete vy. Vhodné jsou dokonce i pro ty nejmenší. Tipy na knížky od 2 do 12 let jsem sepsala v samostatém článku, kde se na ně můžete podívat a inspirovat se – ZDE. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *