Dětský svět Knihy Knihy pro děti Recenze

Recenze: Lev Alex na bruslích – Petra Santlerová, Marie Koželuhová

Chcete naučit své dítko na kolečkových bruslích, ale blokuje ho strach, že spadne? Nebo si chcete jen přečíst se svými dětmi zábavnou knížku, která je zaujme od prvních slov a budou chtít číst pořád dál a dál? Pak by vám neměla uniknout novinka od Petry Santlerové – Lev Alex na bruslích.

Lev Alex a in-line kemp

Lev Alex na bruslích je knížka útlá, ale plná bláznivých a zábavných příběhů a nápadů. Napsala ji zkušená autorka dětských knížek Petra Santlerová a ilustracemi ozdobila báječná Marie Koželuhová, kterou už jsem tady na stránkách představovala u řady dětských knih.

Lev Alex na bruslích nevznikl jen tak. Má podpořit Dětský příměstský in-line kemp s angličtinou, které se dají najít v 15 městech po celé České republice. Tam můžete své dítko přihlásit a nemusíte se sami nervovat, jak ho na bruslích naučit jezdit bez karambolů a pláče. V in-line kempu se učí děti zábavnou formou, přesně jako to mohou vidět v knížce Lev Alex na bruslích. A o čem že knížka je?

O čem je knížka Lev Alex na bruslích

Jednoho dne najde lev Alex, který touží být něčím výjimečný, pod keřem in-line brusle, přilbu na hlavu a vůbec veškeré příslušenství, aby mohl bezpečně jezdit a nezranil se. Lvi sice chodí po čtyřech, ale Alex touží být jiný než ostatní lvi. A tak se učí jezdit na bruslích, a hlavně jen po dvou, což mu dá dost práce. Cvičením a pílí se mu to začne dařit. Kamarád bobr mu postaví skvělé překážkové hřiště, na kterém lev Alex jezdí. A pak se objeví dva dětští kamarádi Lilly a Tony a Alex je začne vše učit také. Postupně dětí přibývá a lev Alex jim vymýšlí různé zábavné aktivity, jako je bruslení ve tmě, výlet na bruslích nebo olympiáda. Děti se učí bruslit stále lépe a skvěle se při tom baví.

Pro koho je knížka Lev Alex na bruslích

Knížka Lev Alex na bruslích je určena všem dětem i jejich rodičům, kteří si chtějí přečíst zábavný a dobrodružný příběh, prohlížet nádherné ilustrace a také se samozřejmě naučit bruslit. Může být skvělou doprovodnou pomůckou k učení jízdy na in-linech, protože se díky ní děti nebudou tolik bát a se ztrátou zábran půjde lépe i bruslení.

Knížku můžete pořídit jak dětem ve školce, kterým ji budete předčítat vy, tak dětem školním. Zvládnout si ji přečíst i prvňáčci, protože má jednoduché krátké věty, velká písmena a kapitoly dlouhé tak akorát, aby to děti zvládaly.

Proč pořídit knížku Lev Alex na bruslích

  • Zábavné i dobrodružné čtení
  • Pro děti ve škole i ve školce
  • Velká písmena, jednoduché věty – ideální čtení pro prvňáčky
  • Poučný příběh o tom, jak se lev naučil na bruslích
  • Pomůže odstranit zábrany a strach z jízdy na in-linech
  • Bude vaše děti motivovat ke sportu

Proč nepořídit knížku Lev Alex na bruslích

  • Nemám, co bych knížce vytkla, snad jen, že by mohla být delší – děti chtěly další dobrodružství

Knížku Lev Alex na Bruslích můžete objednávat přímo na FB stránkách autorky Petry Santlerové – Stellinka a kouzelné příběhy.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] vydávají jednu krásnou dětskou knihu za druhou. Lva Alexe na bruslích jsem představila v recenzi nedávno. Nyní jsme s dětmi přečetli skvělou knížku pro kluky i holky – Vikyho […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *