Beauty Dětský svět Kosmetika Péče o dítě Recenze

Recenze: Officina Naturae Dětský tuhý sprchový šampon na tělo i vlasy BIO

Dalším z tuhých šamponů, které jsem testovala – tentokrát nejen na sobě, ale i na svých dětech, je Dětský tuhý sprchový šampon na tělo i vlasy BIO od značky Officina Naturae. Má krásný tvar s dětským motivem obláčku a praktický provázek, díky kterému se dá zavěsit ve sprchovém koutu na háček a nepovaluje se na poličce. Má příjemnou jemnou vůni a skvěle pění.

Velikost/hmotnost50 g
šampon na vlasyano
kondicionérne
na těloano
eko – obalano
BIO kvalitaano
cena229Kč

Co je Officina Naturae Dětský tuhý sprchový šampon na tělo i vlasy

Tento tuhý sprchový šampon je určený nejen na vlasy, ale i na tělo. Oficiálně je vyráběný pro děti, ale může ho použít i kdokoliv, kdo má citlivou, suchou nebo jemnou pokožku či vlasy. My používáme tento tuhý šampon hlavně na vlasy, ale když už si s ním vlasy myjeme, umyjeme se kompletně celí. Nestřídáme to s jinými mýdly či sprcháči.

Tuhý sprchový šampon na tělo i vlasy je vyroben z čistě přírodních surovin, je tvořen extrakty ze slézu a marigoldu. Ty působí na dětskou pokožku velice jemně, výborně ji očistí, ale zároveň ji nedráždí. Další surovinou je italská kdoule, která má hydratační schopnosti. Pokožku těla i vlasy tak krásně vyživuje a hydratuje.

Tento tuhý šampon pro děti hydratuje, zklidňuje podrážděnou pokožku, vyživuje ji a ochraňuje. Výtažky z BIO slézu pak mají antiseptické a protizánětlivé účinky. Díky tomu je tento tuhý šampon vhodný i pro miminka od šesti měsíců a pro osoby s citlivou a podrážděnou pokožkou.

Pro koho je tuhý šampon Officina Naturae vhodný

 • Pro miminka od 6 let
 • Pro děti i dospělé
 • Pro osoby s citlivou, problematickou či podrážděnou pokožkou

Můj názor a zkušenosti

Dětský tuhý sprchový šampon na tělo i vlasy BIO od Officina Naturae okamžitě zaujal mě i moje děti. Těm se líbil především jeho krásný tvar obláčku. Já jsem zase ráda, že konopná šňůrka plní svou funkci a šampon se za ni dá pověsit na háček. Nestane se tak, že bychom ho položili na poličku ve sprcháči, kde by se vlivem stříkající vody zbytečně rozmáčel.

Tuhý šampon jsem používala nejprve na vlasy a tělo svých dětí. Hlavně u dcery jsem byla zvědavá, jak si poradí s množstvím jejích vlasů a jak potom půjdou rozčesat. Posléze jsem ho vyzkoušela na vlasy i já. Jak to dopadlo?

Pokožka na těle, kterou mají moje děti citlivou a teď v zimě hodně podrážděnou, je po tomto šamponu skutečně v pohodě. Neštípe, nesvědí a červená suchá místa mizí. Nepoužíváme však šampon pravidelně, jen když jim myju vlasy.

Jak působí šampon na vlasy

Vlasy jsou krásně očištěné, jemné a příjemně voní – nijak výrazně, skutečně jen jemňoučce, spíše čistotou. S rozčesáváním to je trochu horší. U dcery používám i u běžných šamponů rozčesávadlo, které stříkám u každého česání, takže tady pokračujeme. Bez rozčesávače to nejde. Vlasy jdou rozčesat sice lépe, než když jí myju hlavu jen šamponem a nepoužiju kondicionér, ale pokud bych kondicionér použila i k tomuto tuhému šamponu, bylo by to jistě lepší. Nechci však kombinovat BIO produkt s běžným, a tak kondicionér nepřidávám.

U svých vlasů jsem též zaznamenala, že se rozčesávají trochu hůře, ale jde to i bez dalších přípravků. Vlasy mám krásně jemné, viditelně zdravé a vyživené, a méně padají.

Co se mi na tomto šamponu hodně líbí, je snadné použití. Pění skutečně výborně, a tak stačí, když jej namočíte, promnete v rukách a vytvoříte pěnu a tou pak vlasy a tělo myjete. Na rozdíl od některých jiných tuhých šamponů se pěna vytvoří opravdu rychle a je jí hodně. Mýdlo je navíc hodně jemné, takže je opravdu šetrné k pokožce. Věřím, že pokud jej budete používat pro miminka a menší děti, které ještě nemají tolik vlasů nebo tak dlouhé, budete spokojeni na 100 %.

Proč si pořídit Officina Naturae Dětský tuhý sprchový šampon na tělo i vlasy BIO

 • Téměř 100 % přírodní produkt
 • Použity BIO suroviny té nejvyšší kvality
 • Certifikát Cosmos Natural
 • Ekologický obal i konopná šňůrka
 • Skvěle pění a výborně se nanáší na tělo i vlasy
 • Vhodný pro jemnou dětskou pokožku a vlasy
 • Vhodný pro osoby se suchou, citlivou a podrážděnou pokožkou
 • Dlouho vydrží
 • Skvělý na cestování – úspora místa, a navíc se vám nikde nevylije

Proč nepořídit Officina Naturae Dětský tuhý sprchový šampon na tělo i vlasy BIO

 • Dlouhé husté vlasy se hůře rozčesávají
 • Někomu nemusí vyhovovat napěnění šamponu v ruce

Kde Officina Naturae Dětský tuhý sprchový šampon na tělo i vlasy koupíte

Já jsem tento tuhý sprchový šampon na vlasy a tělo koupila v eko e-shopu s přírodními a BIO produkty – Econea.cz, kde nakupuji podobné kosmetické výrobky neustále. Jsem spokojena nejen s rychlým dodáním a příjemným jednáním, ale i ekologickým balením. Pokud chcete myslet nejen na zdraví své a svých dětí, ale i na zdraví naší palety, Econea je jednoznačně skvělá volba.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *