Knihy Knihy pro děti Recenze

Recenze: Petra Martišková – Strašidlo z 2.B

Dvojčata Vítek a Anička se přestěhovali. Chystají se po prázdninách do nové školy ve Vystrkově a vůbec se jim do toho nechce. Čeká je nová třída, nová paní učitelka a noví spolužáci. Jenže netuší, že kromě toho všechno je čeká i jedno velké překvapení a že takhle škola není tak úplně obyčejná. Jaká škola je a proč? To se dozvíte v kníže Strašidlo z 2.B.

Název: Strašidlo z 2.B

Autorka: Petra Martišková

Ilustrátor: Marie Koželuhová 

Nakladatelství: Bambook (Grada)

Počet stran: 

Rok: 2021

Recenze knížky Strašidlo z 2.B:

Petra Martišková je zkušená autorka knih pro mládež i pro mladší děti. Její knihy ukrývají zajímavý a poutavý příběh, nějaké to malé tajemství, trochu čarování a trochu poučení. Strašidlo z 2.B není jiné. I zde toto všechno najdete. Díky tomu se knížka stává skvělou zábavou pro malé čtenáře od druhé třídy (pro zdatnější čtenáře klidně už od třídy první). 

Hlavními hrdiny jsou dva sourozenci, dvojčata, chlapec a dívka. Díky tomu je knížka vhodná pro čtenáře obojího pohlaví. Někdy se totiž stává, že kluci nechtějí číst knížky, kde je hrdinkou dívka a naopak. 

Sourozenci nachází v nové třídě kamarády, ale nechybí ani konflikt s trochu problematickým Kubou a nějaké ty naschvály. Časem se však ukazuje, že právě naschvály nemají na svědomí děti, ale jeden maličký ušmudlané skřítek obývající stará nepoužívaná kamna ve třídě. Čirou náhodou toto malé strašidlo objeví Vítek se svým souputníkem Kubou, když zůstanou kvůli svým hádkám po škole a musí za trest stará kamna vyčistit. Strašidelné tajemství je spojí. Najednou mají něco, o čem ostatní děti neví. 

Tato kniha není krásná jen díky zápletce, která má sice trochu pomalý rozjezd, ale pak už nejde odložit. Je krásná i díky ilustracím, které vytvořila ilustrátorka a designérka Marie Koželuhová, jejíž obrázky už můžete znát např. z knížek Sandry Dražilové Zlámalové nebo Petry Santlerové. Jsou srozumitelné, veselé a skvěle příběh doplňují. 

Pro koho je knížka Strašidlo z 2.B vhodná: 

Jedná se o ideální čtení pro děti od první a druhé třídy. Věřím však, že líbit se bude školákům na celém prvním stupni a klidně i mladším dětem, kterým ještě čtou rodiče. Alespoň u nás to tak je. Děti 4 a 6 let bavilo, když jsem jim četla o škole, a tím víc, když se v ní ukrývalo strasidylko. 

Vhodná je zároveň pro kluky i holky.

Proč pořídit knížku Strašidlo z 2.B:

  • Zábavné čtení pro děti prvního stupně i menší 
  • Obsahuje i trochu poučení 
  • Zkušená autorka dětských knih 
  • Nádherné ilustrace
  • Motivujete děti, aby chodily do školy

Knížku Strašidlo z 2.B koupíte na stránkách nakladatelského domu Grada. Vydalo ji nakladatelství Bambook, na jejichž stránkách se o knížce dozvíte více.

My děkujeme za zaslání recenzního výtisku. 🙂

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *