Dětský svět Knihy Knihy pro děti Recenze

Recenze: Sandra Dražilová Zlámalová – Co zmůže hvězdný prach

S novými knihami Sandry Dražilové Zlámalové se letos roztrhl pytel. Aby také ne, když má zdatného pomocníka. S knížkami jí pomáhá i jeden z jejích synků. Můžete se tedy postupně těšit i na další recenze na její knížky. My jsme se tentokrát s dětmi zaměřily na knížku Co zmůže hvězdný prach. Název zní tajemně. O čem tedy knížka je? A jak se nám líbila? 

O čem je knížka Co zmůže hvězdný prach

Tak tahle novinka je opravdu skvostná. Nejen že má napínavý příběh o třech Měsíčňanech – malých skřítcích, kteří žijí na měsíci, ale také je plná krásných ilustrací od mě dosud neznámé malířky – ilustrátorky Bibi Hykl

Tomíno s dědečkem pozoruji noční oblohu starým dalekohledem. V tom si všimnou malých postaviček, které se pohybují na měsíci. V tu chvíli autorka přesouvá pozornost čtenářů ke třem malým Měsíčňanům, kteří mají za úkol hlídat měsíc. Ovšem jen stranu, kam dopadají paprsky slunce. Na druhou stranu, do Temnotmy se nesmí. Jenže zákazy jsou od toho, aby se mohly porušovat. A tak se naši hrdinové vypraví na zakázané místo, aby zjistili, kam zmizeli jejich předchůdci, kteří se odtamtud už nevrátili. 

V tu chvíli začíná doslova napínavá jízda. Spolu s Měsíčňany cestujeme po jednotlivých planetách, poznáváme jejich charakteristiky i obyvatele a hledáme ztracené druhy. 

Náš názor:

Tahle knížka je úplně jiná, než na jaké jsme od autorky zvyklí. Ale je úžasná. Jak dětem, tak mně se vyprávění moc líbilo. Já oceňuji hlavně nenásilné poučení o jednotlivých planetách, které autorka dokonale propojila do příběhu. Ostatně i já sama na jaře uvažovala o knížce, kde dětem představím vesmír a planety. Sandra mě předběhla, i když je její příběh jiný, než jsem zamýšlela já. 

Dětem se zase líbilo, že na každé planetě žijí jiní tvorové a já oceňuji, jak autorka krásně vymyslela nejen jejich popisy, ale hlavně jejich řeč, která je vždy něčím zvláštní a přesto čitelná. Krásná hra s češtinou. 

Co mi v příběhu chybělo, je vysvětlení, proč vlastně staří Měsíčňané nemohli domů na měsíc. Jestli to v knížce bylo, tak mi to uniklo. Pochopila jsem ale, že neměli prach a netušili, jak jinak cestovat. Proč ale prach neměli? Došel jim? Možná jsem jen nepozorný čtenář/posluchač (ve čtení se střídáme s dcerkou). Pokud ano, snad mi to bude odpuštěno. 🙂

Proč dětem pořídit knížku Co zmůže hvězdný prach

  • Krásné čtení pro děti od první třídy – mladším mohou číst dospělí
  • Krásné ilustrace
  • Netradiční příběh o tvorech z vesmíru
  • Děti poznají, jak vypadá měsíc a planety
  • Zábavné, vtipné i napínavé 
  • Vhodné pro kluky i holky

Kde koupíte knížku Co zmůže hvězdný prach

My s dětmi za knížku Co zmůže hvězdný prach moc děkujeme samotné autorce. Na její knížky se vždy moc těšíme. 🙂 

Knížku vydal nakladatelský dům Grada v edici Bambook. Na jejich stránkách ji také můžete pořídit. My doporučujeme i další knížky autorky, hlavně s čarodějnicí Bordelínou a čertem Zbrklíkem. Na toho vám přineseme recenzi již brzy. 🙂

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *