Zase budeme spolu
Dětský svět Knihy Knihy pro děti Recenze

Recenze: Zase budeme spolu

Hledáte zajímavou knížku pro nejmenší děti, která je na první pohled zaujme provedením? Pak vás bude možná zajímat knížka z nakladatelství Ella&Max Zase budeme spolu. Je určena dětem od tří do cca šesti let, ale určitě si ji budou rády pročítat i děti v první a druhé třídě. Je totiž řešena velmi originálně. 

O čem je kniha Zase budeme spolu

Kniha Zase budeme spolu je sice útlounká, obsahuje však dva kraťoučké příběhy, které spolu souvisí. Jeden je o holčičce, která je moc ráda se svým dědečkem. Ten však nemůže dlouho přijet a stýská se jí. Pošle jí ale dopis a medvídka, kde ji ujišťuje, že se zase setkají. Druhý příběh je o dědečkovi žijícím v horách, kterému se stýská po vnučce. Také teskní a těší se, až ji uvidí.  

Je to velice jednoduchý příběh, pro mě možná až příliš, ale dětem vyhovuje. Zvídavější děti se mohou ptát, proč se holčička s dědečkem nemohou vidět. To celkem vadilo i mně, protože v knize chybí vysvětlení. Možná, že dědeček se v zimě z horské chalupy nedostane. Možná je nemocný, možná je právě karanténa kvůli covidu. Na mě to působí tak, že knížka vznikla právě v době karantény, aby děti i dospělí netesknili, že se nemohou vidět. Ovšem vysvěcení v knize chybí. 

Jak je kniha Zase budeme spolu řešena 

Zajímavostí knihy Zase budeme spolu je návaznost obou příběhů. Dají se číst každý zvlášť, ale i současně. Jednotlivé stránky a vyprávění na sebe navazují. 

Kniha je navíc zajímavě vázána. Je svisle rozdělena na dvě poloviny, přičemž každá půlka má vlastní hřbet. Každá polovina obsahuje jeden příběh. 

Je to opravdu hodně originální, ale docela špatně se knížkou listuje. Dlouhé a úzké stránky nedrží otočené, je nutné je přidržovat rukou. 

Kniha má také moc pěkné ilustrace. Nejsou sice úplně úžasné, umělecké dílo v tom nehledejte, ale pro potřeby dětí a dokreslení příběhu jsou postačující. Milé, dětské, lehce naivní, ale plně ilustrující jednotlivé části textu. 

Moje dojmy z knihy Zase budeme spolu

Jelikož se jedná o dětskou knížku, není asi úplně podstatné, jaké jsou mé vlastní dojmy. Důležité je, že děti okamžitě zaujalo provedení knížky a následně pěkné ilustrace. Když jsem jim pak vysvětlila, že jsou to dva příběhy, chtěly je po mě číst zvlášť i dohromady a pořád dumaly, jak to může fungovat. 

Já mám spíše technické výhrady k listování knížkou, to jde trochu hůře, knížka se stále zavírá, a také mi chybí vysvětlení, proč se dědeček s vnučkou nemohli vidět. Ale jinak se mi moc líbí ten nápad a celkové provedení. A samozřejmě mám radost, že kniha děti zaujala. 

Proč si knihu Zase budeme spolu pořídit

  • Na první pohled děti zaujme zajímavým provedením
  • Dva jednoduché krátké příběhy, které lze číst každý zvlášť nebo společně 
  • Pěkné ilustrace dokreslující příběhy
  • Děti čtení i prohlížení vyloženě baví 
  • Povzbuzení, že i dlouhé odloučení jednoho dne skončí 
  • Pěkná rada, jak si vzájemné odloučení ulehčit a čekání zkrátit 

Knížku Zase budeme spolu koupíte na e-shopu nakladatelství Ella&Max, které patří pod Prescogroup.cz.

Já nakladatelství moc děkuji za recenzní výtisk.  

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *