Dětský svět Knihy Knihy pro děti Recenze

Recenze: Laura Brownová a Elly Kramerová – Kouzelná trojčata

Protože knížek není nikdy dost, pořídila jsem dceři další knížku vhodnou pro děti od druhé třídy. Tentokrát jsou to Kouzelná trojčata od Laury Brownové a Elly Kramerové, kterou vydal nakladatelský dům Grada v edici Bambook. Příběh tří holčiček a jednoho kluka si užijí děti bez rozdílu pohlaví a přenesou se do lesního království doktora Tlapky. 

O čem je knížka Kouzelná trojčata

Trojčata – tři holčičky Emilka, Klárka a Gábi vyrůstají v domě doktora Tlapky. Ten léčí zvířata a dívky našel jednoho dne v lese při své obvyklé obchůzce, na místě, kde kvetou vzácné květy trojčetky. Každé miminko hlídalo jedno zvíře – orel, medvěd a vlk. Tedy, abych byla přesná, vše to byla mláďata. A narozdíl od dívek, které rostly jako každé jiné dítě, jejich osobní strážci mláďaty zůstávali. Kromě trojčat žije v domečku na stromě ještě syn doktora Tlapky. 

Je významný den a trojčata slaví své nalezeniny. Chtějí udělat „tatínkovi“ – doktoru Tlapkovi – radost a nachystat ke snídani palačinky s jahůdkami. Ty je potřeba jít nasbírat do lesa. Jejich mladší bráška však má nehodu a hrozí mu smrtelné nebezpečí. Tři dívky spojí své síly, aby ho zachránily. V tom se projeví jejich kouzelná moc. 

Jak se mi knížka Kouzelná trojčata líbila

Knížku jsem opět pořídila hlavně pro dceru, která zrovna dokončila první třídu a je poměrně zdatný čtenář. Věřím, že na podzim už si ji v pohodě sama přečte. Tentokrát jsem to udělala za ni a můžu vám tak sdělit svůj názor. 

Knížka má nádhernou obálku, a i ilustrace uvnitř jsou pěkné. Doplňují tak napínavý příběh o třech holčičkách, které se u svého adoptivního otce ocitly velmi zvláštním způsobem. Musím se přiznat, že i když je příběh napsán hezky, mě moc nebavil. To ale může být věkem. Moje dcera třeba bude mít úplně jiný názor. 🙂

Děti tu najdou záhadu, trochu kouzel, krásný život uprostřed přírody, lásku ke zvířatům i silné přátelství. Chvilky, kdy zachraňují svého brášku, jsou opravdu napínavé. 

Na můj vkus nebylo v knížce moc dobře vysvětleno, jakou kouzelnou mocí vlastně dívky oplývají a jak ji aktivují. Chápu, že se jedná o první díl série a v dalších knížkách se dozvíme víc. I tak by ale podle mě mohlo být vše vysvětleno snadněji a srozumitelněji. Celkově je příběh poněkud chaotický. Už jen to, že palačinky k snídani dělají vlastně celý den. Co všechno se mezitím stane, než se děti konečně nají… Na mě to bylo opravdu trochu bláznivé, nedotažené a celkově by příběh potřeboval poněkud „učesat“. Na druhou stranu, třeba se to bude dětem skutečně líbit a nebudou řešit takové drobnosti, jako my, dospělí.

Kde knížku Kouzelná trojčata koupíte

My jsme knížku Kouzelná trojčata dostali na recenzi od nakladatelského domu Grada, který ji vydal v edici Bambook. Na stránkách Grady můžete knížku koupit, stejně jako u všech dobrých knihkupců. 

Já a moje děti za knížku moc děkujeme. 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *