Dětský svět Knihy Knihy pro děti Recenze

Recenze: Vladimíra Ottomanská – Co napoví stromoví

Hledáte knížku pro děti na prvním stupni, která obsahuje poutavý příběh a zároveň dokáže přinést dětem zajímavé poznatky z přírody? Pak mám pro vás tip na krásnou knížku z nakladatelství Portál – Co napoví stromoví

O čem je knížka Co napoví stromoví

Co napoví stromoví je krásná dětská knížka od Vladimíry Ottomanské plná nádherných barevných ilustrací, ale především v ní najdete příběh dvojčat Honzíka a Aničky, kteří chodí do školky a strašně rádi jezdí k babičce a dědečkovi na chalupu. Není divu. Dědeček má totiž kouzelnou hůlku špacírku vyrobenou jeho předkem z různých druhů dřeva. Navíc toho ví opravdu hodně o přírodě a hlavně o stromech. Bere s sebou vnoučata na různé výlety a procházky po okolí chalupy, seznamuje je s jednotlivými stromy a učí je nejen jak je poznají, ale také k čemu se jejich dřevo využívá, nebo zda se dají použít při léčbě různých neduhů. Autorka vše dokázala propojit v poutavém vyprávění, které děti bude bavit a ani si nevšimnou, že se učí nové věci. 

Před každou kapitolou, která je věnována vždy jednomu stromu, najdete obrázek stromu, jeho listů a plodů a pár informací o něm. Za každou kapitolou jsou pak kontrolní otázky, na nichž si děti mohou ověřit, co si děti ze čtení o stromech pamatují. 

Komu je knížka Co napoví stromoví určena

Tuto knížku můžete pořídit pro děti od druhé do páté třídy, aby si ji sami četly. Zdatnější čtenář to jistě zvládne už v první třídě. A kdo má děti menší, může jim předčítat sám a pomocí otázek na konci kapitoly si ověřit pozornost malých posluchačů. 

Můj názor: 

Knížka Co napoví stromoví je opravdu krásně napsána. Čte se velmi jednoduše, ale má plnohodnotný poutavý příběh, který bude malé čtenáře bavit. Líbí se mi, jak je příběh promíchaný s nenápadným poučením. Dědeček, který v knížce děti učí, je opravdu dobrý vypravěč a děti s ním zažijí i nějaké to dobrodružství. 

Moje děti navíc oslovily nádherné ilustrace Evy Chupíkové, které si prohlížely. Obrázky stromů a jejich listů a plodů na začátku kapitoly je oslovily též a navíc díky nim zkoušely stromy hledat a poznávat v přírodě, což je taková přidaná hodnota této knihy. 

Proč dětem koupit knížku Co napoví stromoví

  • Krásný příběh o dvojčatech, které jsou typickými sourozenci s rozbroji mezi sebou i vzájemnou sourozeneckou láskou
  • Knížka snadno naučí vaše děti rozeznávat jednotlivé stromy
  • Děti se o stromech dozví plno zajímavostí 
  • V otázkách na konci kapitoly si mohou ověřit, co si z dědečkova vyprávění pamatují
  • Bude bavit malé čtenáře i ještě menší posluchače 
  • Překrásné ilustrace od Evy Chupíkové jsou bonusem navíc 
  • Pro čtenáře od 2. do 5. třídy
  • Možnost číst i menším dětem 

Kde knížku Co napoví stromoví koupit?  

Knížku Co napoví stromoví vydalo nakladatelství Portál, na jejichž stránkách v e-shopu ji můžete zakoupit. Koupíte ji ale i u všech kvalitních knihkupců a na knižních e-shopech. 
My nakladatelství Portál moc děkujeme za zaslání recenzního výtisku.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *