Kam s dětmi Výlety po ČR

Kam s dětmi na výlet v okolí Prahy? Zkuste Kontaktní Zoopark Zvole

Bydlíte v okolí Prahy, nebo tam plánujete dovolenou? Chtěli byste dopřát svým dětem nevšední zážitek, ukázat jim naživo některá zvířata a vyzkoušet si, jaké je se s nimi pomazlit, pohladit je, nebo jim podat krmení? Pak vyzkoušejte Kontaktní Zoopark Zvole.

Proč navštívit Kontaktní Zoopark Zvole?

Kontaktní Zoopark  Zvole se nachází nedaleko Prahy a potěší milovníky zvířat, hlavně divokých šelem a plazů, ke kterým se dostanete překvapivě blízko. Některá zvířata si dokonce můžete pohladit, pomazlit či nakrmit. Poznáte zde exotická zvířata i plazy, ale i poníky, prasátka či kůzlata. Nechybí zde klokani, dikobrazi a samozřejmě zmíněné šelmy.

Každé zvíře má své jméno a je bráno jakou součást jedné velké rodiny. Koho tam „potkáte“? Pumy Isabelu, Lady a Mourka, nosály Rufuse a Kotku, burunduka, levharty i lvy.

Ve vnitřních prostorách zooparku pak žijí plazi, ještěři a štíři. Zaujmout vás může korovec mexický, krokodýl nilský, ale i stonožky, sklípkani, štíři, želvy a šneci.

Prohlídka je komentovaná ošetřovatelem, který vám podá informace o tom, jak poznat jedovaté hady i jak s nimi správně a bezpečně manipulovat. Ukazuje, že nemusí být agresivní a můžete si na ně i sami sáhnout.

Zoopark Zvole jako záchranná stanice

Vzhledem k tomu, že Zoopark se snaží vybudovat záchranou stanici pro šelmy v nouzi, je jeho součástí i osvěta. Dozvíte se, jaké jsou ohrožené druhy šelem v přírodě, i jakým způsobem je možná jejich záchrana.

Bezprostřední kontakt se zvířaty

Největším zážitkem v Zooparku Zvole je samozřejmě bezprostřední kontakt se zvířaty. Většinu z nich si můžete pohladit, nebo se s nimi dokonce pomazlit. Toto není možné u větších šelem, ale je možné pozorovat je opravdu z velké blízkosti. Další předností Zooparku Zvole je, že se respektuje soukromí a nálada zvířat. Pokud některé z nich něco bolí, nebo nemá na sbližování s člověkem náladu, prostě je ponecháno v klidu.

Návštěvy v Kontaktním Zooparku Zvole jsou možné po předchozí telefonické domluvě. Volat můžete na číslo 732 906 413.

Více o Zooparku Zvole na jeho facebookových stránkách.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *