Dětský svět Knihy Knihy pro děti Recenze

Recenze: Knížka o dvou čarodějkách pobaví (nejen) malé průšviháře

Do rukou se mi dostala další skvělá knížka určená čtenářům a čtenářkám od osmi let. Je vhodná jako druhé čtení, má velká písmenka, krátké kapitoly a na začátku každé je černobílá ilustrace. Hlavně je to ale napínavý příběh plný zábavných situací, který pobaví děti i dospělé. Čarodějky z Podivína: Dvojčata a kopec průšvihů je novinka z nakladatelství Grada. Jak se nám líbila?

O čem je kniha Čarodějky z Podivína: Dvojčata a kopec průšvihů

Čarodějky z Podivína je nová knižní série od Luny Graves. Hlavními hrdinkami jsou dvojčata Bela a Dona Škodíkovi. Nejsou to však obyčejné dívky. Jsou to malé čarodějky, u nichž se začíná kouzelná síla teprve probouzet. Jelikož v běžné škole působily pozdvižení a hrozilo, že bude vyzrazena přítomnost paranormálů, byly přeřazeny do speciální školy. Tam kromě čarodějek chodí i vampýři, skřeti, vlkodlaci a další potvory. Zpočátku příběh připomíná seriál Wednesday a nejspíš se u něj autorka inspirovala.

Dvojčata v nové škole poznávají nové přátele, ale dělají další průšvihy. Kvůli zapálené lavici a bouři, která vyplaví školu, mají zakázáno dva týdny kouzlit. Jenže to není tak jednoduché. Dívky jsou neohrabané, a ne vždy dokážou svou sílu ovládnout. A tak se stane, že oživí kocoura Kornelia, který už je nějaký ten pátek mrtvý a klient si ho nechal vycpat. Dokážou tenhle mega průšvih dívky zachránit? A přestanou se někdy hádat?

Náš názor:

Tahle knížka je pro dospěláky jednohubka na jeden večer, dětem to bude samozřejmě trvat déle. Čte se ale dobře i malým čtenářům. U nás to v pohodě četla osmiletá čtenářka.

Moji dceru bavila knížka od začátku. Asi i proto, že miluje zmíněnou Wednesday a tohle bylo zpočátku hodně podobné. Zábavné jsou hlavně průšvihy, které dívky omylem provedou. Děti ale baví i strašení ducha – zástupce ředitele, nad čímž se dospělý ani nepozastaví.

Mně osobně se kromě zábavného příběhu líbilo i to, že autorka krásně ukázala, že dva jsou víc než jeden. Dvojčata se neustále hádala a lezla si na nervy. Časem však pochopila, že mít sourozence je naopak velký dar. A že když spojí své síly, dokážou mnohem více než každá zvlášť. Je to poučné především pro čtenáře, kteří se neustále hašteří se svými sourozenci. A že to je běžné, ví jistě každý rodič, který doma nemá jedináčka.

Proč dětem pořídit Čarodějky z Podivína: Dvojčata a kopec průšvihů

– Zábavný příběh pro holky i kluky

– Ideální jako druhé čtení – pro čtenáře od osmi let

– Prostředí školy pro čarodějky a paranormály

– Mírná podobnost se seriálem Wednesday

– Krásné poučení pro ty, kteří se neustále hašteří se sourozenci

Kde knížku Čarodějky z Podivína: Dvojčata a kopec průšvihů koupíte

My za knížku Čarodějky z Podivína: Dvojčata a kopec průšvihů moc děkujeme nakladatelskému domu Grada, který ji vydal v edici dětských knih Bambook. Na jejich stránkách ji můžete zakoupit, stejně jako u všech dobrých knihkupců.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *