Aktuálně Dětský svět

Tipy na nejlepší audioknihy pro děti (i dospělé) aneb Jak zabavit děti v autě

Chystáte se na delší cestu – výlet nebo dovolenou? Pojedete autem, vlakem nebo autobusem dlouhé hodiny? A budete k tomu mít děti, které není na cestách snadné zabavit? Pak si nenechte ujít dnešní článek. Máme pro vás tip, jak zabavit děti na cestách snadno a rychle. Pobaví se u toho mnohdy i dospělí a kdyby se vám náhodou nechtělo poslouchat s nimi, nasadíte jim jednoduše sluchátka.

Audioknihy na cesty – ideální zábava pro děti i dospělé

Ano, nejjednodušší variantou, jak se zabavit na cestách a především, jak zabavit své děti, aniž byste plýtvali vlastní energií na vyprávění pohádek, předčítání nebo dokonce zpívání a hraní slovních her, je pustit jim audioknihu. Na výběr je spoustu zajímavých titulů, od pohádek až po dobrodružné příběhy. Některé jsou čisté novinky, jiné příběhy jsou převyprávěné klasiky, které načetli ti nejlepší herci. Audioknihy, které vám dnes doporučíme, jsme vyzkoušeli na vlastní uši a můžeme se za ně zaručit. A ještě něco… nedávejte dětem ta sluchátka. Poslouchejte raději s nimi. O dost byste přišli!

Správná pětka od Enid Blytonovéspravna_petka_3 (1)

Jednoznačně nejlepší a nejzábavnější jsou pro nás audioknihy od Enid Blytonové, kde vystupuje oblíbená pětice hrdinů z Kirrinského ostrova. Dva chlapci, dvě dívky a pes v těchto příbězích pátrají po pašerácích i po zlodějích a zachraňují vzácné listiny, zlato i děti. Jako audiokniha byly zatím načteny první tři díly a my jsme si je všechny s velkým nadšením poslechli. Bavily dokonce i menší děti (3 a 5 let)!

Tajemství hrobaříků od Pavly Horákové

pavla_horakova_tajemstvi_hrobariku_audio_onehotbook_web (1)

Pavla Horáková je veřejnosti známá hlavně díky své knize pro dospělé – Teorie podivnosti. Na svém kontě má ale i dobrodružný příběh pro děti, kde se skupinka dětí říkající si Hrobaříci, stará o Olšanské hřbitovy. Součástí příběhu je i jednoduchá detektivní zápletka. Tento příběh je opravdu hodně zvláštní a zaujme jistě podobnou skupinu dětí, jako zmíněná Správná pětka Enid Blytonové.

Hilda – malá holčička s modrýma očima a divnými zážitky

hilda_a_pidilidi_webfin (1)

Zajímavým tipem na poslech pro menší děti jsou audioknihy o malé holčičce Hildě, která žije uprostřed hor plných trollů, skřetů a obrů. My jsme poslouchali audioknihu Hilda a pidilidi, kde se snažila získat smlouvu, aby mohla zůstat s maminkou v jejich oblíbeném domečku. Poslechnout si ale můžete i další díl – Hilda a parádní slavnost. Autorem těchto zvláštních knih je Luke Pearson a můžete je znát i jako komiks z nakladatelství Paseka.

Oblíbený dětský hrdina Škyťák i jako audioknihy

jak_vycvicit_draka_6_webZajímavého vikingského hrdinu Škyťáka znají děti z programu „Déčko“, kde běží jako kreslený seriál. Stejně tak si ale mohou jeho příběhy poslechnout hned v celé řadě audioknih, které namluvil David Novotný. Škyťák je sympatický, zábavný a o dobrodružství a napínavé chvíle u něj není nouze. Jeho autorkou je Cressida Cowell.

Všechny audioknihy můžete stahovat do mobilu třeba z aplikace Audiolibrix, nebo si je pustit na CD přímo v autopřehrávači. Zakoupíte je na OneHotBook, kde si možná vyberete audioknihy i pro sebe samé.

 

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *