Aktuálně Dětská móda Dětský svět Recenze Vzdělávání

Recenze: Školní aktovka Ergo Veverka

V září vykročí do první třídy i moje dcera a tak bylo potřeba sehnat kvalitní a plně funkční aktovku pro prvňáčky. Prošla jsem celou řadu z nich, některé si otestovala v obchodech a nakonec vybrala vítěze u značky Baagl. Byla jím školní aktovka Ergo Veverka, která má krásný design se zvířátky a lesem, ale hlavně splňuje veškeré mé požadavky na aktovku pro prvňáčky. Připravila jsem si recenzi, kde vám ji představím a ukážu, na co jsem se při výběru zaměřila.

Školní aktovka Ergo Veverka

Školní aktovka Ergo Veverka mě zaujala na první pohled svým designem, kde najdete nejen veverku, ale i další motivy lesních zvířátek. Díky tomu je vhodná nejen pro holky, ale klidně i pro kluky. Má zelenou barvu s oranžovým lemováním, takže, proč ne? Design ale nebyl mou prioritou. Chtěla jsem samozřejmě mnohem víc, a to tato aktovka pro prvňáčky rozhodně splnila.

ergonomicky řešený zádový systém s plným vyztužením, takže se na zádech bude nosit pohodlně, a zároveň podpoří zdravý vývoj páteře a kosterního svalstva. Výška dítěte nehraje roli, protože aktovka má zádový posuvný systém – Ergo Adjustable system – díky kterému nastavím velikost přesně podle potřeby své dcery. Je to důležité nejen pro to, abyste aktovku přizpůsobili velikosti svého prvňáčka a seděla mu co nejlépe, ale také abyste mohli velikost měnit podle toho, jak poroste vaše dítě během školního roku. Proto je tato aktovka vhodná od první třídy klidně až do třetí.

Pohodlné a polstrované jsou i ramenní popruhy, takže se nemusím bát, že budou dceru řezat při větším zatížení do ramen. Jsou rovněž plně přizpůsobitelné a nastavitelné postavě, stejně jako boční a prsní kompresní popruhy. Aktovku tak na zádech dítěte perfektně upevníte, aby se nehrbilo, nestálo křivě atd.

Tvar této aktovky pro prvňáčky zpeňuje stabilní a lehká konstrukce a vyztužené dno. To pro mě rovněž bylo důležité. Chtěla jsem, aby měla co nejnižší hmotnost a dno aby bylo dostatečně odolné, i když třeba aktovku postaví někde na mokrou zem. Váha této aktovky je nižší než 1200 g, má objem 19 l a nosnost do 6 kg. Celé tělo aktovky je vyrobeno z voděodolného mateiálu, který je dostatečně pevný. I když se aktovka zašpiní, budu ji moci otřít vlhkým hadrem.

Zajímají vás i další aktovky pro prvňáčky?

Podívejte se na článek, kde jsme otestovali a porovnali ty nejlepší!

Důležité pro mě bylo i vnitřní uspořádání aktovky. Školní aktovka Ergo Veverka má dostatečně velký vnitřní prostor, s chytrým organizérem, kam si dcera zastrčí sešity, učebnice atd. Díky tomu vše najde rychle a bez přehrabování, ale také to pomůže rozložit váhu aktovky na zádech. Požadovala jsem, aby měla i dost kapes, aby nenosila svačinu u učení, pití zvlášť atd. I to taky aktovka splňuje. Má izolovanou zapínací přední kapsu a dvě boční kapsy, kam se pohodlně vejde i zmíněná láhev na pití.

No a samozřejmě nesmíme zapomínat na reflexní, prvky. I toto kritérium aktovka od značky Baagl splňuje. Výhodou je i chytré zapínání aktovky pomocí otočného magnetu Fidlock. Stačí, když kolečkem otočíte na stranu a aktovka se otevře. Zapínání pak není nutné hlídat. Jakmile se obě části spojí, cvaknou a taška je opět zavřená, aniž by se sama od sebe otevírala.

Co musí školní aktovka pro prvňáčka splňovat

Nyní ještě shrneme v bodech, co jsem od aktovky pro prvňáčky požadovala a co musela splnit. A vítězná taška to splňuje dokonale.

  • ergonomicky tvarovaná záda
  • nastavitelná velikost zad
  • polstrované a nastavitelné ramenní popruhy
  • nízkou váhu a lehkou konstrukci
  • vyztužené a vodě odolné dno
  • voděodolný a snadno omyvatelný materiál
  • dostatečný vnitřní prostor s chytrým organizátorem umožňujícím rychlou orientaci v učivu a pomáhající rozložit váhu aktovky na zádech
  • oddělené kapsy na svačinu a pití
  • reflexní prvky

Moje hodnocení

Školní aktovku jsem vybírala skutečně velmi pečlivě a věřím, že jsem zvolila tu nejlepší, jakou jsem mohla. Značka Baagl u mě hodně stoupla v ceně, protože kvalita aktovky je opravdu vysoká. Je pevná, lehká a krásná na pohled. Švy jsou velice pevné a látka rovněž, takže věřím, že ustojí i horší zacházení, ke kterému občas jistě dojde. Splňuje veškeré mé požadavky na zdravou aktovku pro prvňáčky, nechybí jí bezpečnostní prvky a vnitřní uspořádání s rozdělovníkem na gumu, tedy přizpůsobitelným množství sešitů či učebnic mě nadchlo.

Nebudu více rozepisovat, co mi na aktovce vyhovuje, protože bych jen opakovala to, co jsem psala již v horní části. Líbí se mi ale i to, že k aktovce máme ve stejném designu penál, který je pro prvňáčky rovněž ideální. Má jen jedno patro a je rozkládací. Nechybí dostatek pevných gumiček na pastelky, tužky, pero, a další nezbytné pomůcky. Dítě tak jednotlivá křídla rozloží a hned přesně vidí, co všechno v penálu má. Nemusí nikde nic hledat, rozepínat různá patra atd. Penál má dostatečně velký a pevný jezdec i zip, který dobře jezdí a nebude se zadrhávat.

K celému setu patří i látkový vak na bačkory nebo tělocvik, opět ve stejném designu. Ten k tomu máte rovněž. Jsem za něj moc ráda, protože v množství sáčků dcera ihned pozná, který je ten její. Bude ladit s aktovkou a nebude ho muset složitě vyhledávat.

Kde školní aktovku Ergo Veverka koupíte?

Školní aktovku Ergo Veverka koupíte na stránkách značky Baagl, ale já ji mám z Prescogroup.cz, kde je k dostání za výhodnou cenu i celý set. Celkově si myslím, že i cena aktovky 2299 Kč je velmi příjemná. Levnější aktovky sice existují, ale nesplňují všechna má kritéria. A existují i dražší aktovky, které něco splňují, něco ne. Je však podle mě zbytečné investovat do aktovky víc, když ji bude dítě využívat maximálně do třetí třídy. Pak už jistě bude chtít spíše školní batoh s méně dětským designem.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *