Kočáry Recenze

Recenze: Sportovní kočár Britax B-Agile

Vybíráte sportovní kočár a máte určité požadavky? Váháte, který vybrat? Přemýšlíte nad typem, cenou, barvou, kolečky? Možná vám pomůže recenze  na oblíbený sportovní kočárek Britax B-Agile. Stejně jako každý jiný kočár má své pro a proti. Co maminkám vyhovuje a na co si naopak dát pozor, to se dočtete v této recenzi.

Recenze jedné z maminek na sportovní kočár Britax B-Agile

Když jsem sháněla sportovní kočár, měla jsem několik základních požadavků – potřebovala jsem, aby šel sklopit co nejníže, protože dceři bylo necelých šest měsíců a bylo nutné, aby v něm mohla spát. To mnoho kočárků nemělo. Druhým požadavkem byla váha – jezdila jsem s dcerou často autobusem a proto jsem chtěla lehký a pokud možno i rychle skladný kočár. I toto Britax splnil. Skladnost pak byla třetím požadavkem, který rovněž splňuje beze zbytku. Jednou rukou totiž vycvaknete pojistku a druhou rukou složíte kočár do úsporného balíčku. Při vystupování z autobusu už pak nepotřebuji žádnou pomoc. V jedné ruce mám dítě a druhou odcvaknu pojistku a zatáhnu – kočár se zase složí do původní podoby. Vše se dá hravě zvládnout a maminka je samostatná – naprostá bomba!

Jaká zvolit kolečka pro sportovní kočár?

Čtvrtým požadavkem pak byla kolečka. Tady jsem trochu narazila. Pořídili jsme totiž kočár se základními tvrdými kolečky na městský povrch. Když jsem s ním pak jela po rozpraskaném asfaltu, nebo polní a lesní cestou, kočár se špatně tlačil a hodně drncal. Pokud tedy plánujete chodit na procházky do přírody, dokupte si k němu nafukovací kolečka do terénu.

Korba – pohodlí pro dítě

Co se mi na něm hodně líbilo, byla korba, která měla několik poloh. Dala se díky zipu roztáhnout a zakrýt dítě více, anebo se dal odhalit jen síťovaný prostor a dítě tak bylo lépe chráněné před sluncem. Prostor na nohy jde rovněž polohovat – dítě může mít nohy natažené a spát, nebo spuštěné dolů a sedět.

Aretace koleček u sportovního kočáru je výhodou

Kolečka se mohou nechat jet rovně, nebo se zapne aretace. S tou jsem až dosud neměla zkušenost a tak jsem byla zpočátku trochu nesvá. Pak jsem však pochopila, že díky těmto kolečkům a lehkosti kočáru mohu řídit jednou rukou a druhou mám volnou – k focení, telefonování, nebo k držení knihy, což jsem pak při procházkách dělala nejčastěji. Sportovní kočár jel oproti mému předchozímu hlubokému retro kočáru naprosto lehounce, řídil se snadno a rychle, a naprosto mi vyhovoval.

Ovlivní váha dítěte řízení sportovního kočáru?

Problém se řízením nastal ve chvíli, kdy dcera vyrostla a začala být těžší. Při váze kolem cca 12kg se kočár začal řídit už opravdu špatně a v zimě, kdy měla kolem 14kg a navíc napadl sníh a stěžoval jízdu, jsem ho úplně vyměnila za golfky.

Kočár je sice uzpůsoben tak, že má uvézt dítě do 15kg, tedy cca do 3 let, ale mně se s ním při větší váze dítěte jezdilo špatně. To je určitě minus. Ovšem ne každé dítě má ve dvaceti měsících 14kg, jako moje dcera.

Proč KUPOVAT sportovní kočár Britax B-Agile:

– 8kg váha kočáru

– poloha téměř úplně do lehu (dítě může pohodlně spát)

– rychlá skladnost a rozložitelnost

– při nízké váze dítěte jede a řídí se velmi dobře

– nastavitelná boudička – skvělé při dešti i slunci

– lze dokoupit i hlubokou korbu či nasadit autosedačku

– dokoupitelné příslušenství – držáky na pití apod.

– dokoupitelná boudička a nánožník v jiných barvách. Můžete si kočár doladit, jak potřebujete!

Proč NEKUPOVAT sportovní kočár Britax B-Agile

– tvrdá kolečka – nevhodná do náročnějšího terénu

– při větší váze dítěte se řídí velmi špatně

Zdroj fotografií: Slůně-cz

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *