dětská zubní pasta
Dětský svět Kosmetika Péče o dítě Recenze

Recenze: Dětská zubní pasta Urtekram Tutti frutti BIO (75 ml)

Vybrat zubní pastu pro mé děti, aby jim chutnala, správně čistila jejich zoubky a udržela je zdravé, a zároveň aby nevadilo, když občas trochu spolknou, nebylo jednoduché. Když už jsem byla spokojená se složením, děti si stěžovaly, že jim nechutná atd. Nakonec jsem zabrousila mezi přírodní zubní pasty pro děti a objevila pastu Urtekram Tutti frutti BIO. Do článku jsem připravila její podrobnou recenzi a osobní hodnocení. 

Čím je dětská zubní pasta Urtekram výjimečná? 

Dětská zubní pasta Urtekram Tutti frutti BIO je čistě přírodní. Čistící a dezinfekční složky tvoří prášková křída z mořského dna, aloe vera, která pomáhá chránit dásně a dobře o ně pečuje a pak výtažek z myrhy, která má dezinfekční a protizánětlivé účinky. Chuť této pasty je tutti frutti, tedy ovocná, a dětem opravdu “chutná”, takže si s ní zuby čistí rády a neprotestují, jako se nám to stalo u mnoha jiným dětských past. Chuť navíc nepůsobí chemicky. 

Zajímavostí je i výroba obalu na tuto dětskou zubní pastu, neboť je z 50 % tvořena plastem, ale z dalších 50 % ji tvoří cukrová třtina. 

Po použití je potřeba tento obal vhodit do kontejneru na plasty, tak jako jiné plastové výrobky, ale výhodou je, že produkuje méně CO2. 

Dalším bonusem je certifikát EcoCert Greenlife, cosmo organic a Vegan Society. Znamená to, že se můžete spolehnout na kvalitu použitých přírodních surovin a pasta bude vyhovovat i veganům. 

Dětská zubní pasta Urtekram Tutti frutti BIO navíc neobsahuje fluor, takže se nemusíme obávat, když děti pastu při čištění zoubků spolknou.

Jak jsme s dětskou zubní pastou Urtekram spokojeni? 

Já si pochvaluji především přírodní složení pasty Urtekram, protože mám radost, že děti nepožadují chemicky vytvořený produkt a vyhovuje jim tento, čistě přírodní a Bio. Myrha se stará o dezinfekci úst a zoubků, aloe vera chrání dásně a křídový písek z mořského dna je dokonale vyčistí. 

Když pastu rozetřete mezi prsty, cítíte jemný, pískový krém. Pasta má spíše takovou pískovou konzistenci, trochu jako rozmočená křída. Chuťově je však dobrá a děti jsou spokojené. Zuby si čistí ochotně, nebědují, že je pasta pálí, ovocná chuť není sice výrazná, ale poznat se dá. 

dětská zubní pasta

Proč koupit dětskou zubní pastu Urtekram

  • Je bez fluoru
  • 100 % přírodní a BIO kvalita
  • Má speciální přírodní složení ideální pro děti
  • Skvělá ovocná chuť – dětem nevadí a naopak jim chutná
  • Neobsahuje žádné živočišné přísady – Vegan Society
  • Prošla přísnou EcoCert certifikací
  • Je za skvělou cenu

Proč nekoupit dětskou zubní pastu Urtekram

  • obal je stále ještě z 50 % tvořen z plastu, tomu se však nevyhneme u většiny zubních past

Kde se dá dětská zubní pasta Urtekram koupit?

Dětskou zubní pastu Urtekram jsem koupila v e-shopu Econea.cz, který se specializuje na čistě přírodní a BIO produkty. Je pro mě nejen zárukou kvality výrobků, ale i ekologického balení a dobrých cen. 

Kolik stojí dětská zubní pasta Urtekram Tutti frutti?

Já jsem pastu koupila v akční ceně za 98 Kč, ale běžná cena na Econea.cz je 115 Kč. Mezi přírodními zubními pastami je to poměrně nízká cena a navíc v poměru cena VS kvalita je to opravdu výhodné. 


Pokud byste rádi zjistili, jaké další přírodní zubní pasty pro děti jsou vhodné a jaké v našem testování vyšly jako ty nejlepší, mrkněte se na náš článek 5 tipů na nejlepší zubní pasty pro děti. Najdete tam další varianty, které dětem chutnají, jsou bez chemických přísad a navíc vám nezruinují peněženku.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *