Dětský svět Hračky pro děti Recenze Vzdělávání

Jak zabavit děti od tří let? Zkuste to s magnetickou knížkou!

Naši první magnetickou knížku jsme dostali od prababičky. Píšu „naši“, protože se rovnou musím přiznat. Je sice pro děti, ale i já – dospělá –  u toho s nimi vydržím pěkně dlouho. Magnetibook totiž neobsahuje stránky, jak by mohlo podle názvu leckoho napadnout, nýbrž tvrdé desky s magnetem uvnitř a řadu malých částí různých obrázků, které se na ni dají připevnit. A tvoření těchto obrázků je opravdu zábava.

Jak se hraje s Magnetibook

Nelčina první Magnetibook obsahovala různé hlavy, obličeje, klobouky, čepice atd. Podle obrázků i podle fantazie si z nich mohla sestavovat různé tváře a byla to opravdu legrace. Obzvlášť, když jste babičce s drdůlkem přičarovali vousy, nebo klukovi s kšiltovkou náušnice a rtěnkou výrazněné rty. Protože stavebnice obsahuje i malé částečky, je určena dětem od tří let. Snažila jsem se tedy, aby si s ní Nela i Jiřík hráli vždy pod mým dohledem. Také proto, aby se tabulka nezničila, nebo magnetky nepoztrácely.

Časem se ukázalo, že hra baví Jiříka mnohem více než Nelu. (Ostatně, asi jako všechno. Jiřík má mnohem více trpělivosti a dokáže se déle soustředit.) A tak když jsem dostala nabídku z webu Promrňousky.cz, abych si tam vybrala něco na testování, dlouho jsem se nerozmýšlela. Pořídila jsem Jiříkovi vlastní magnetickou knížku  – s auty, letadly, bagry atd. Zkrátka čistě klučičí záležitost.

Magnetibooks pro kluky i holky

Na zmíněném webu je v nabídce hned pět druhů těchto stavebnic. Vedle zmíněných dopravních prostředků můžete koupit i hlavy, které máme rovněž doma, oblékání holek, oblékání kluků a další.

Jsou to jedinečné stavebnice podporující rozvoj představivosti i přemýšlení. Děti mohou tvořit podle jednotlivých obrázků, hledat správné části a tvary mezi ostatními – rozvíjí tak trpělivost, a sestavit požadované obrázky na magnetickou tabulku. Nebo mohou dát ukázkové obrázky stranou a sestavovat podle své fantazie, což přináší řadu legračních situací.

Magnetibook Dopravní prostředky je trochu náročnější než obličeje. Přece jen té představivosti tam dítě potřebuje o něco víc, a i já jsem hledala jednotlivé části aut a letadel déle, než hledám třeba klobouk nebo náušnice v druhé verzi. Pokud ji tedy budete pořizovat menším dětem, počítejte s tím, že budou zřejmě potřebovat ze začátku vaši pomoc. Ostatně kousky jsou tam opravdu malé, a i leckteré tříleté děti mají tendenci je ožužlávat. Raději je tedy mějte pod dohledem, jako já.

Osobně mám edukační hračky moc ráda, i když teprve s Jiříkem si je můžu vychutnat. Nela u toho nikdy nevydržela dlouho. A Jiřík, když ho to chytne, odmítá jíst, koupat se i spát.

Pokud tedy hledáte vhodný dárek pro své děti, nebo stavebnici, která je zabaví, naučí plno nových věcí, a ještě se u ní pobavíte, rozhodně doporučuji Magnetibook.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *