Dětský svět Knihy Knihy pro děti Recenze

Recenze: Bordelína a Řachatice

Čarodějnice Bordelína, dnes již oblíbená postava z dětské knížky Sandry Dražilové Zlámalové, se vrací. Ne snad do lesa Bambručáku. Tam žije pořád a zvířátka si ji oblíbila stejně jako děti. Vrací se v nové knížce s názvem Bordelína a Řachatice. Je stejně skvělá, jako první díl? 

Bordelína a Řachatice

O čem je kniha Bordelína a Řachatice?

Bordelína je sice lesní čarodějnice, ale už neškodí. Koná dobro a všem v Bambručáku pomáhá. Zvířátkům, vílám, skřítkům… Zkrátka je vždy tam, kde je potřeba. Jenže pak má podivné svrbění, že se něco stane. A opravdu…

Navštíví ji čarodějnice Řachatice, kterou od malička nesnáší. Vždy jí prováděla schválnosti a škodila, kde se dalo. Bordelína z této problematické čarodějnice nemá žádnou radost. Obzvlášť, když Řachatice zjistí, že z Bordelíny je najednou hodná kouzelnice. A tak ji začne popichovat k neplechám. A Bordelína? Dlouho odolávat nevydrží. Brzy začne dělat lumpárny a schválnosti zvířátkům v lese jako dřív. Ta jsou z toho nešťastná a přemýšlí, co s tím.

Zmizí Řachatice z jejich krásného lesa? A dokáže se Bordelína i tentokrát napravit a konat zase dobro? 

Více prozrazovat nebudu, protože to si můžete s dětmi přečíst sami. Rozhodně mohu za sebe i své děti knížku Bordelína a Řachatice doporučit. Je nejen čtivá a krásná na oko, ale najdete v ní i řadu poučných příběhů, nejen ten o napravení hříšnice Bordeliny. 

Ilustrace vás okouzlí 

Ilustrace opět opatřila grafička Marie Koželuhová, která je pro mě jednou z nejlepších ilustrátorek dětských knih v současnosti. Její tvorba zdobí nejen všechny knihy Sandry Dražilové Zlámalové, ale i Petry Martiškové nebo Petry Santlerové. Obrázky jsou krásně barevné, veselé, děti okamžitě pochopí, co zobrazují a baví je přiřazovat ilustrace k ději v knize. 

Náš tip!

Chcete poznat ty nejlepší dětské knížky na současném knižním trhu? Podívejte se na náš srovnávací článek a hned budete vědět, co vám nesmí v dětské knihivničce chybět.

Jak se Bordelína a Řachatice čte? 

Autorka opět vsadila na kratší kapitoly, které jsou ještě proložené ilustracemi. Díky tomu se děti nezačnou nudit a děj neustále přitahuje jejich pozornost. Každá kapitola rovnou vyřeší menší problém, nebo uzavře určitou situaci, zároveň však propojí děj do kompletního příběhu. Má to dvě výhody. Můžete klidně číst každý večer jednu kapitolu a děti budou spát v klidu – ví, jak kapitola dopadla. Zároveň ale budou chtít další a další příhody malé čarodějnice, takže nejspíš přečtěte půl knížky za večer, protoze budou žadonit “ještě jednu kapitolu”.  

Pro koho je knížka Bordelína a Řachatice vhodná? 

Pro děti od tří let, do cca třetí třídy. Mladším dětem ji mohou číst dospělí – a nebojte se, budete se u ní bavit stejně skvělé, jako děti. A děti, které už číst umí, ji mohou číst sami. Pro první třídu bude na čtení ještě trochu náročnější, ale od druhé třídy už to děti hravě zvládnou. 

Proč koupit dětem knížku Bordelína a Řachatice? 

  • Má zábavný a vtipný příběh,který bude děti bavit
  • Nádherné ilustrace Marie Koželuhové
  • Je vhodná pro děti ve školce, i pro děti, které už umí číst samy
  • Děti nejen pobaví, ale lehkou formou i poučí

Knížka Bordelína a Řachatice má pevné listy s barevnými ilustracemi a je v tvrdé vazbě. Vydo ji nakladatelství Grada v edici Bambook, kde najdete řadu krásných knížek. 
Pokud byste chtěli vědět více o autorce, mrkněte na její webové stránky, nebo si přečtěte náš rozhovor.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *