Dětský svět Hračky pro děti Recenze Vzdělávání

Albi tužka a kniha Pohádkové učení

Hledáte způsob, jak zabavit své dítě, když potřebujete něco doma udělat, ale nechcete mu jen pustit pohádky v televizi? S Albi tužkou rozhodně nesáhnete vedle a nabídnete dítěti vzdělávací a kreativní hračku. Je to skvělý pomocník, který dítě zabaví na opravdu dlouhou dobu a navíc jej nenásilnou formou učí nové věci. Samozřejmě si s tužkou můžete hrát společně s dítětem a věřte, že někdy se dozvíte zajímavé informace i vy sami.

Jak Albi tužka funguje

Elektronická Albi tužka je unikátní výukový systém, který vám přináší spoustu informací a zábavy. Stačí se lehce dotknout tužkou obrázku nebo textu a ozve se příslušná informace, zvuk nebo hudba. Princip fungování je tedy opravdu snadný. Navíc si do tužky můžete nahrát i vlastní písničky nebo pohádky v MP3 a ty poslouchat například při cestování autem. Součástí balení je také nabíječka a USB kabel. Albi tužka je vhodná od 3 let a můžete ji využívat opravdu dlouho dle koupených knih. Vaše děti se tak s oblíbenou tužkou mohou učit vyjmenovaná slova nebo lidské tělo.

Albi tužka a Albi knihy

Jak již bylo zmíněno, k Albi tužce se zvlášť dokupují jednotlivé Albi knížky, kterých je opravdu velké množství. Vybírat můžete z pohádek, knih o povolání, zábavných knih pro nejmenší, jazykových obrázkových slovníků, naučných encyklopedií a dalších titulů. Knihy jsou rozděleny dle věku dítěte a přizpůsobeny tak jejich znalostem a dovednostem. Knihy jsou vyrobeny z tvrdého papíru a mají zaoblené rohy.

Ovládání Albi tužky

Knihy se ovládají přiložením tužky na nakreslené ikony. Zpravidla každá kniha obsahuje následující ikony:

  • Ikona zapnutí propojí tužku s vybranou knihou.
  • Ikona knihy zapne režim, ve kterém přiložením tužky na konkrétní obrázek, tento předmět nebo osobu pojmenuje.
  • Ikona žárovky přepne do vyšší úrovně a o předmětu nebo osobě získáte podrobnější informace.
  • Ikona hracích kostek spustí kvíz, ve kterém děti musí plnit různé hádanky a úkoly.
  • Ikona noty spustí písničku, které koresponduje s aktuálním tématem na dvojstraně knihy.
  • Ikona čtverce ukončí povídání.

Kniha Pohádkové učení

Dceři jsme pořídili společně s Albi tužkou i knihu Pohádkové učení, která ji ohromně nadchla. Velice rychle zjistila, jak kniha funguje a často si s ní hraje i sama. Tato kniha je skvělým pomocníkem pro rozvoj předškoláků. S její pomocí se děti naučí a zopakují všechno ohledně práce na zahrádce, návštěvy divadla, nákupu, prohlídky u lékaře i běžný chod v mateřské školce. Všemi tématy děti provází skřítek Zvídálek. Na každé straně je tematická písnička a pohádka a navíc kvíz ve třech úrovních. Prostě spousta zábavy!

Další tipy na čtení s Albi tužkou

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *