Beauty Kosmetika Recenze

Recenze: Kvitok – Tuhý šampon s kondicionérem pro světlé vlasy

Dalším tuhým šamponem, který jsem testovala v rámci zkoušení těchto kosmetických přípravků, je od značky Kvitok. Vybrala jsem kombinaci šamponu a kondicionéru, s příjemnou a poměrně výraznou vůní Ylang Ylang. Je určen pro světlé vlasy, jejichž barvu a lesk krásně podporuje. Navíc funguje skvěle proti lupům.

Co obsahuje Kvitok – Tuhý šampon s kondicionérem pro světlé vlasy

Kouzlo vůně a péče o světlé vlasy u tohoto tuhého šamponu od slovenské firmy Kvitok tkví v přítomnosti citronového éterického oleje a také prášku z kurkumy. Díky tomu podtrhne světlý odstín vašich vlasů. Já jako majitelka barvených blond vlasů si ji nemohu vynachválit. Kurkuma má ale i další vlastnosti – posiluje vlasy, stimuluje jejich růst a pomáhá při problémech s lupy, což mohu rovněž potvrdit.

Hlavní složku tohoto tuhého šamponu tvoří tenzidy z kokosového oleje. Ty odstraňují mastnotu a nečistoty z vlasů. Nevysušují pokožku a také nedráždí oči a sliznici. Nová receptura tohoto typu šamponu je obohacena o komplex rostlinného keratinu. Ty pomáhají udržovat vlhkost a pružnost pokožky.

Mezi další účinné přírodní složky patří Panthenol B5, který zlepší kvalitu vašich vlasů, posílí je a zamezí lámavosti. Dalšími složkami je Glycerin a kombinace éterických olejů z ylang ylang a citrónu, které mají moc příjemnou vůni. Díky tomu je šampon krásně voňavý, ale především regeneruje vaše vlasy a podporuje jejich růst. Inulín pak vlasy vyhlazuje a udržuje vlasy i pokožku hlavy hydratovanou. Inulín funguje v tomto tuhém šamponu jako přírodní varianta kondicionéru.

Můj názor:

Tuhý šampon s kondicionérem Kvitok mě nadchnul především díky tomu, jak skvěle pění. Krásně se s ním vlasy umyjí a díky přítomnosti unulínu se i výborně rozčesávají. Je však nutné je pořádně vymýt vodou, jinak pokožka hlavy svědí. Alespoň já s tím měla problém.

Co se týká napěnění a použití šamponu, je ze všech, které jsem vyzkoušela nejlepší. Překvapilo mě maličké balení – 25 g, až pak jsem si všimla, že jsem objednala tu menší variantu. I tak mi vydržel šampon cca měsíc, což je opravdu překvapivé.

Tento šampon nádherně voní, ale je fakt, že ylang ylang nemusí vonět každému – moje děti nad tím ohrnovaly nos. Já si však libovala. Při mytí je vůně hodně intenzivní, ale po opláchnutí je příjemná a jemná, nijak neobtěžuje.

Moje vlasy se po umytí tímto šamponem krásně rozčesávaly, a jejich padání bylo i nadále menší než před začátkem testování tuhých šamponů. Byly lesklé, vypadaly zdravě a vydržely bez mytí cca 4-5 dní. Já řadím z testovaných výrobků tento na druhé místo. Více se ale dozvíte v celém srovnání tuhých šamponů, které chystám.

Proč používat Kvitok – Tuhý šampon s kondicionérem pro světlé vlasy

  • Šetrný k přírodě i vašim vlasům
  • Naprosto výborně pění
  • Vlasy se s ním skvěle myjí a dobře rozčesávají
  • Obsahuje inulín, což je přírodní forma kondicionéru
  • Malinké i větší balení jsou skvělé na cestování – nezaberou téměř žádné místo v kufru

Proč nepoužívat Kvitok – Tuhý šampon s kondicionérem pro světlé vlasy

  • Pokud šampon z vlasů špatně vymyjete, bude vás hlava svědit
  • Tento typ je určen pro světlé vlasy. Pokud jste majitelkou vlasů tmavé barvy, vyberte si raději jiný druh.

Kde Kvitok – Tuhý šampon s kondicionérem pro světlé vlasy koupíte

Já jsem tuhý šampon s kondicionérem Kvitok zakoupila stejně jako ostatní tuhé šampony na webu Econea. Vybrat si můžete ze dvou velikostí balení. Malé balení, které jsem měla já (25 g) stojí 115 Kč. Větší balení – 50 g pak stojí 206 Kč, což je krásná cena. Malinké balení mi totiž vydrželo déle než jeden měsíc.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *