Aktivity s dětmi Tvoření s dětmi

Tvoření s dětmi: Papírový puget květin

V dnešním článku jsem pro vás připravila další tipy na tvoření s dětmi. Tentokrát jsme si vyrobili jednoduchou, ale krásnou kytici z barevných papírů. Můžete ji dělat s dětmi od 3 let, když jim trochu pomůžete. Děti kolem 6 let už to zvládnou skoro celé samy.

Co potřebujete na papírový puget květin

  • Barevné papíry
  • Nůžky
  • Lepidlo

Postup – jak vyrobit papírový puget květin

Nejprve vezmeme A4 zelený papír, přeložíme jej na půl a v místě skladu kolmo nastříháme do cca poloviny papíru. Jednotlivé střihy od sebe budou cca 1 cm. Následně papír rozložíme, a přeložíme ho opačně. Už ale nemačkáme sklad, aby vytvořil obloučky. V dolní části papír natřeme lepidlem a slepíme k sobě.

Následně papír z boku srolujeme, na konci roličku v nestříhané části opět slepíme. Vytvoří se puget – jak řekl můj syn, vypadá trochu jako brokolice. 🙂

Jakmile máme zelenou část hotovou, můžeme přistoupit ke květům. Ty vyrobíme jednoduše. Připravíme si čtverečky – cca 3,5 až 4 cm po stranách. Poskládáme jej na 3x jako kapesník – cíp k cípu. Vznikne malý trojúhelník, který svrchu zastřihneme do obloučku. Po rozložení vznikne květina.

Poté si připravíme středy květů. Vystříháme malá kolečky cca 1 cm ze žlutého papíru.

Pak následuje pro děti nejzábavnější část. Nejprve nalepí žluté středy do květů a následně květy nalepí na obloučky zeleného pugétu. Počet květů je jen na vás. Záleží, kolik si jich s dětmi vyrobíte či kolik na ně máte materiálu.

Hotovou kytici můžete nalepit na špejli a zapíchnout do vázy nebo květináče. My jsme je nechali bez špejle a mám je položeny v kuchyni na poličkách. Vypadají vesele a jarně. Navíc je to skvělá variace na dárek pro maminku, babičku apod. 🙂

Přeji, ať se vám s dětmi tvorba podaří a hlavně ať je vyrábění baví, tak jako nás. 😊

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *