Aktivity s dětmi Kam s dětmi Výlety po ČR

Kam na výlet s dětmi: Peklománie v Borovanech nadchne děti hodné i zlobivé

Chystáte se do jižních Čech a přemýšlíte, kam vzít děti, aby je to opravdu hodně bavilo? Pak mám pro vás tip přímo čertovský. Peklománie v Borovanech nabízí nezvyklou podívanou. Průvodci vás vezmou na prohlídku místního Pekla, kde uvidíte čertovskou školu, lázně i svatební hostinu.

Tahle výstava, kterou najdete přímo v areálu kláštera Borovany, bude bavit děti i dospělé. Hned na začátku prohlídky se můžete vyfotit i s čertovskými rekvizitami ve fotokoutku a pak vyrazit na prohlídku. Už čertí dispečink vám ohromí. Nechybí ani zvukový doprovod, který bojácnější děti nejspíš trochu vystraší. Poté projdete čertí školou, kde je mezi premianty vystaven např. Fantomas, Rumburak nebo Horáček s Pažoutem, známé postavičky z pohádky Mach a Šebestová. Navštívíte čertí kuchyni, kde se právě chystá svatba dcery samotného Lucifera, zjistíte, odkud čerti vyráží pro hříšníky, jak probíhá soud hříšníků a podíváte se i do čertovských lázní. Pokud se nechcete nechat podrbat vidlemi nebo zavšivit, velký wellness si tu neužijete.

Na závěr se podíváte do čertovské mučírny a do hospody, kam se mohou děti sklouznout po tobogánu. A pokud jste dávali pozor a správně odpovíte na zvídavé otázky průvodce, odnesete si i nějakou tu sladkost.

Když už budete v borovanském klášteře, zajděte rovnou i do expozice kláštera nebo na výstavu železnice – Z Borovan tam a zase zpět, o které vám napíšu v dalším článku.

Parkování:

Zaparkovat můžete bez problémů přímo před areálem kláštera, zdarma.

Výhodné vstupné:

Vstupné se vyplatí rodinám se dvěma dospělými a až třemi dětmi. Pokud si navíc koupíte vstup do Peklománie i do muzea železnice najednou, zdarma si můžete prohlédnout klášterní expozici.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *