Aktivity s dětmi Dětský svět Knihy Recenze Vzdělávání

Učte se písmenka s pracovním sešitem Hravá ABECEDA pro předškoláky a prvňáky

Nedávno jsem vám tu představila pracovní sešit Radky Kneblové Hravé POČÍTÁNÍ pro předškoláky a prvňáky, který využíváme s mým synem pro trénování čísel a počítání. Nyní vyšla od stejné autorky další zajímavá publikace – Hravá ABECEDA pro předškoláky a prvňáky. Jelikož jde syn v září do první třídy a písmenka ho zajímají, je u nás trénování v tomto novém pracovním sešitě téměř na denním pořádku.

Co očekávat od knihy – sešitu Hravá ABECEDA pro předškoláky a prvňáky

Tento pracovní sešit hravou formou seznamuje předškoláky s jednotlivými písmenky. U každého je možné zkusit si ho obtáhnout a psát do řádku, vyhledat a vybarvit mezi dalšími písmenky a pak plnit různé úkoly, od hledání písmenek, určování obrázků, které na dané písmenko začínají, po obtahování, kreslení a vybarvování. Nechybí srovnávání různých obrázků, hledání rozdílů atd. Zkrátka najdete zde vše, co pomáhá děti nejen učit písmenka abecedy a psát je (tiskací písmo) tak pro rozvoj logického myšlení, postřehů, kreativity a fantazie, pochopení významu slov a grafomotoriky.

Můj názor:

Jak už jsem zmínila, máme od Radky Kneblové doma i předchozí sešit Hravé POČÍTÁNÍ. I ABECEDA mého syna baví. Neustále se ptá, jaké je to písmenko, má touhu se je rychle naučit a úkoly v sešitě ho baví. S vybarvováním obrázků je to horší, to ho moc neláká, ale to je problém náš, nikoli pracovního sešitu.

Sešit Hravá ABECEDA pro předškoláky a prvňáky je vytvořen tak, že úkoly jsou jednoduché a rychle hotové. Syn má proto potřebu dělat stále další a další, až ho musím krotit, aby neudělal vše najednou, protože pak si nebude písmenka, která se učí, pamatovat. Jsem se sešitem spokojená, stejně jako s předchozím Hravým POČÍTÁNÍM. Jen škoda, že nevyšly už vloni, kdy se do první třídy chystala dcerka. Tu by to jistě bavilo také.

Proč pořídit dětem Hravou ABECEDU pro předškoláky a prvňáky

– zábavné úkoly, které děti budou bavit, jsou jednoduché a naučí

– krásně graficky zpracováno

– každému písmenku je věnována dvojstrana s úkoly

– rozvoj grafomotoriky, logického uvažování i cvičení na postřeh

– skvělá volba pro zvídavé děti, které se nemohou dočkat první třídy 🙂

Kde knihu Hravá ABECEDA pro předškoláky a prvňáčky koupíte

Já mám knihu Hravá ABECEDA pro předškoláky a prvňáky přímo z nakladatelství (nakladatelského domu) Grada. Zde vyšel tento pracovní sešit v edici Bambook. Koupíte ho na všech kvalitních e-shopech, ale přímo na stránkách Grady můžete využít různých slevových akcí.

Já a můj synek moc děkujeme nakladatelství Grada za zaslání recenzního výtisku.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *