Aktivity s dětmi Dětský svět Knihy Recenze Vzdělávání

Recenze: Radka Kneblová – Hravé počítání pro předškoláky a prvňáky

Máte doma předškoláka nebo prvňáčka a rádi byste s ním procvičovali počítání hravou formou? Já mám doma slečnu v první třídě a klučinu, který jde do školy v září. Je tedy u nás na pořadu dne většinou procvičování počítání, poznávání čísel a u mladšího i procvičování a uvolňování ruky. Proto jsem neváhala a objednala novinku z nakladatelství Bambook (Grada) – Hravé počítání pro předškoláky a prvňáky od Radky Kneblové.

Co nabídne Hravé počítání pro předškoláky a prvňáky

Tento pracovní sešit obsahuje soubor zábavných úkolů, které pomohou vašim dětem hravou formou poznávat čísla od 1 do 10. Děti si v něm procvičí předmatematické dovednosti, poznávání číslic, pochopení jejich hodnoty – co je více a co méně, budou přiřazovat čísla ke správnému počtu předmětů na obrázcích nebo řadit čísla do číselné řady.

V závěrečné části pracovního sešitu jsou také jednoduché matematické příklady, které momentálně počítá hlavně moje dcera. V sešitě je kromě zábavných příkladů a cvičení spoustu barevných i černobílých obrázků, dokreslovaček, spojovaček, hledání rozdílů mezi jednotlivými obrázky apod.

Můj názor

V této sekci bych měla napsat spíše názor mých dětí. Ty tento pracovní sešit jednoduše baví. Máme jich doma více, ale Hravé počítání pro předškoláky a prvňáky jednoznačně vede. Syn se učí jednotlivé číslice, obtahuje je a zkouší psát. Hledá je v obrázcích, vybarvuje a má pocit, že také dělá úkoly do školy, přičemž se cítí důležitě. Využívám tento sešit ve chvílích, kdy píšu s dcerou úkoly do školy. Synkovi zadám jednoduché úkoly z této cvičebnicce a mám čas věnovat se dceři.

I když máme podobných sešitů doma několik, u tohoto mi vyhovuje jednoduchost zadání a rozmanitost cvičení. Vyhovuje mně i synkovi, že může chvíli zkoušet psát, chvíli počítat a chvíli spojovat obrázky podle čísel, vybarvovat apod. Rozhodně tuto cvičebnici využíváme hojně a věřím, že bude nápomocná i dalším rodičům předškoláků. Využijete ji ještě v první třídě.

Proč pořídit dětem Hravé počítání pro předškoláky a prvňáky

  • Plno zábavných cvičení na procvičování počítání
  • Poznávání čísel
  • Určování hodnoty – větší, menší, rovná se
  • Spojovačky, dokreslovačky, omalovánky
  • Děti si procvičují ruku i hlavu zábavnou formou
  • Bude je to bavit a nemusíte je k ničemu nutit – sami si řeknou

Kde Hravé počítání pro předškoláky a prvňáky koupíte

Já jsem pracovní sešit Hravé počítání pro předškoláky a prvňáky kupovala přímo na stránkách nakladatelství Grada. Můžete je ale objednat i v jakémkoli jiném knižním e-shopu nebo v kamenném knihkupectví. Grada má ale na knihy výhodné akce a nakupovat u nich se vyplatí.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *