Aktuálně Recenze

Nealkoholické víno – ideální řešení (nejen) pro těhotné a kojící ženy

Jste těhotná nebo kojíte a čeká vás oslava? Ráda byste si dala víno, ale nemůžete, kvůli miminku? Nebo snad máte jiný důvod, proč si nedat alkohol? Řešením může být nealkoholické víno, které vypadá i chutná jako klasické víno s alkoholem, ale zůstane vám po něm „čistá hlava“. Já jsem otestovala nealkoholické víno od Bodláků. Jak mi chutnalo? To se dozvíte v recenzi.

Nealkoholické víno od Bodláků

Když jsem dostala nabídku vyzkoušet některá vína z e-shopu Víno od Bodláků, nevěděla jsem, jaké vybrat. Víno piju ráda, jak na oslavách, tak večer, v klidu, s přítelem u televize, nebo s kamarádkou při povídání. Občas bych si nalila i sama, ke čtení knížky nebo ke psaní textů. Jenže jsem maminka – samoživitelka a žiju sama se svými dvěma dětmi. Proto si raději alkohol moc nedávám, kdyby se v noci něco dělo, jsem jediná, kdo může řídit vůz. Nealkoholické víno mě nadchlo jako nápad a zároveň řešení nejen pro mě, ale i pro jiné maminky, které si nemohou alkohol dávat kvůli dětem. Objednala jsem si rovnou všechny tři varianty – bílé, červené a růžové víno, abych zjistila, které mi bude chutnat nejvíce. Jak to dopadlo?

Nealkoholické víno – Revine Rosé

Nealkoholické víno Revine Rosé jsem vyzkoušela jako první. Růžové víno si občas kupuji, i když mám raději s bublinkami než bez nich. Revine Rosé naštěstí bublinky mělo a chutnalo lehce ovocně, trochu jako Sangrie. Připomínalo mi víno, které nám dřív vozil soused z Moravy, ale které hodně rychle „lezlo do hlavy“. Revine Rosé nebylo ani moc sladké, ani kyselé a já ho ze všech tří stavím na druhou příčku.

Nealkoholické víno – Revine White

Nealkoholické víno Revine White byl jednoznačně můj TOP. Možná je to i tím, že bílé víno piju nejraději. Dávám přednost sladším vínům, jako je Pálava nebo Tokaj. I toto víno bylo s bublinkami, což bylo pro mě trochu nezvyklé, ale chutnalo mi nejvíc. Bylo sladší než Revine Rosé, ale zase ne moc. Rozhodně ho stavím na první příčku a jedinou chybu vidím v tom, že ho nebylo více.

Nealkoholické víno – Revine Red

Červené víno moc nepiju. Většinou není moc sladké a jeho plná a nakyslá chuť mi úplně nevyhovuje. Možná i proto jsem Revine Red postavila na pomyslnou třetí příčku, protože mi chutnalo nejméně. Opět bylo bublinkové, což bylo i u červeného vína zvláštní. Jeho chuť byla ale také lehce ovocná a poměrně bohatá – plná. Nejsem someliér, takže nevím, jak přesně chuť vína popsat, ale snad mi budete rozumět. 🙂

Moje hodnocení

I když jsem měla trochu obavu, jak mi budou nealkoholická vína chutnat, příjemně mě překvapila. Byla opravdu dobrá a Revine White si určitě ještě někdy objednám. To mě doslova nadchlo. Uvědomuji si, že hodnocení chutí nealkoholického, ale i jakéhokoli jiného vína, je hodně individuální. Nejméně mi chutnalo červené, nejvíce bílé. A to zcela logicky – bílé piju běžně a ráda, červené si dávám jen občas, většinou, když není jiné. To se samozřejmě promítlo i do mého hodnocení.

Jako víno bez alkoholu vhodné pro maminky i všechny, kteří nemohou pít normální alkoholické víno, je to skutečně ideální řešení. Tleskám nejen nápadu, ale i kvalitě a chutím tohoto vína a rozhodně si zase nějaké objednám, protože, jak jsem napsala výše, když jsem sama s dětmi, mám raději „čistou hlavu“.

Můj tip!

Chcete se dozvědět více informací o vínu? A nejen o tom bez alkoholu? Pak doporučuji poslechnout si podcasty o víně rovnou od Bodláků. 🙂

Proč si dát nealkoholické víno?

  • Ideální řešení pro těhotné maminky
  • Vhodné i pro kojící maminky – ale pozor na bublinky, ty by mohly vadit hlavně novorozencům
  • Skvělé, když víte, že ještě budete muset řídit
  • Když držíte dietu a nemůžete pít alkohol
  • Když jste nemocní, berete léky, hlavně antibiotika, a přesto byste si rádi dali víno

Nealkoholické víno Revine si můžete koupit i vy, na stránkách vinotéky Víno od Bodláků.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *