Dětský svět Knihy Knihy pro děti Recenze

Recenze: Sajdra a Tyrhen objevují svět

Chris, Jack a Annie jsou hrdinové nejnovější knížky Yvony Bednarové – Sajdra a Tyrhen objevují svět. Jedná se o napínavou dobrodružnou knížku plnou krásných rodinných vztahů, pohodové výchovy, zdravě zvídavých dětí a především přátelství. Určena je čtenářům od 8 do 12 let a já v recenzi shrnuji o čem kniha je, zda je opravdu vhodná pro tuto věkovou kategorii a co dětem přinese. 

O čem je kniha Sajdra a Tyrhen objevují svět 

Sajdra a Tyrhen jsou dvě dračí mláďata, která se vylíhla v jednom z nejkrásnějších kalifornských parků. Stejně jako děti jsou i dráčata zvědavá a začínají objevovat svět. Netuší, že svět lidí pro ně může být v mnohém nebezpečný. 

Chris, Jack a Annie jsou sourozenci, kteří jeden víkend vyrazí s rodiči stanovat do národního parku. Těší se na dobrodružství, ale netuší, že bude mnohem větší, než očekávali. V parku totiž narazí na dračí mláďata, která jsou dětmi tak zaujatá, že je nakonec sledují až domů, do krásného domu u Velkého medvědího jezera. 

Dráčata a děti se postupně seznamují, oťukávají ani se navzájem a poznávají svět, který může přinést plno radosti, ale i nebezpečných situací, ať už jste drak nebo člověk. 

Co knížka Sajdra a Tyrhen objevují svět dětem přinese

Sajdra a Tyrhen je dětská knížka s velkou přidanou hodnotou. Děti nedostanou jen napínavý příběh plný nečekaných situací s lehce fantasy motivem, který mu dodávají draci. Tato kniha se odehrává v Kalifornii a krásně popisuje tamní přírodu, zvířata i rostliny a dokonce i styl života. Poznají, čím jsou kalifornské národní parky významné, zjistí, jak vypadají velké juky nebo sekvoje a mnoho a mnoho dalších zajímavostí. Děti se nenásilnou formou dozví plno zajímavých informací a přitom si užijí pohádkový příběh. Poznají kouty světa, na něž běžně v knížkách nenarazí. Díky tomu je kniha Sajdra a Tyrhen o dost jiná, než všechny ostatní dobrodružné knihy pro děti tohoto věku. 

Vedle mnoha zajímavých informací je celá knížka protkána krásnými rodinnými vztahy, kdy se rodiče skvěle doplňují ve vzorné výchově a mohla by být inspirací i mnohým dospělým, kteří tápou, jak správně vychovávat své děti. Také sledujeme, jak se chovají děti, které samozřejmě vymýšlí lumpárny, jako všechny ostatní, ale umí přijmout svůj díl viny a následný trest. 

Ilustrace a fotografie v knize Sajdra a Tyrhen objevují svět

Celá kniha je doplněna překrásnými ilustracemi v černobílé i barevné variantě, které vytvořil František Lopour. Kromě nich zde najdete i pár listů s fotografiemi z Kalifornie, kterými autorka nádherně doplnila svůj příběh. Děti si tak mohou představit tamní faunu a floru nejen z jejích skvěle provedených popisů v knize, ale i díky fotografiím. 

Proč dětem koupit knížku Sajdra a Tyrhen objevují svět

  • Chytlavý dobrodružný příběh ideální jako čtení na prázdniny
  • Spoustu poučných životních situací
  • Řada informací o Kalifornii, její přírodě, zvířatech i významných místech – podáno pohádkovou formou
  • Ideální pro děti od 8 do 12 let
  • Krásný příběh o dracích zasazený do netradičního místa a prostředí

Proč dětem nekoupit knížku Sajdra a Tyrhen objevují svět

  • Na žádná negativa jsem nepřišla

Kde koupit knížku Sajdra a Tyrhen objevují svět

Netradičně pojatou dobrodružnou knížku pro děti Sajdra a Tyrhen objevují svět můžete koupit v každém dobrém knihkupectví i knižním e-shopu – např. TADY. Vydalo ji nakladatelství Petrklíč

Tato zábavná, v mnohém svérázná a napínavá knížka mě okouzlila od prvních stránek. Děti mám na ni zatím malé, proto jsem ji četla sama a dětem ji schovám, až k ní dorostou. Jsem přesvědčená, že se čtenářům, kterým je určena, bude moc líbit. Je napsána čtivou formou, čte se svižně a od první chvíle vás přenese do kalifornské přírody, až máte pocit, že tam jste spolu s hrdiny. 
Pokud byste se chtěli více dozvědět o autorce Yvoně Bednarové a jejích knihách a práci pro děti, doporučuji navštívit její webové stránky www.hortenzinka.cz.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *