Dětský svět Mateřství Oblečení

Jak správně obléct dítě do kočárku

Asi každá maminka v zimním období řeší, jak správně obléct své dítě do kočárku, aby mu nebyla zima, ale ani příliš horko. A je rozdíl v oblékání do hluboké korby a do sporťáku? Jelikož děti do 1 roku nemají ještě dostatečně rozvinutou termoregulaci, snadněji se podchladí, ale také přehřejí. Pojďte se s námi podívat, jak na to, aby vaše dítě bylo venku v co největším komfortu a nenastydlo.

V hluboké korbě jako v pelíšku

Ta nejmenší miminka, která se ještě vozí v hluboké korbě, se mají nejlépe. Tak se to často říká. Většinu času v kočárku prospí v příjemném teplíčku. Ale aby tomu tak opravdu bylo, je třeba dodržet několik základních pravidel. Nejdůležitější věcí je výběr vhodného pytle neboli fusaku do kočárku, ideálně s vnitřkem z fleesu nebo plyše. Navrch můžete ještě dát kvalitní teplou deku. Co se týče vlastního oblečení, vždy platí pravidlo, že lepší je více tenkých vrstev. Tím, že dítě takto oblečete, budete moci snáze regulovat počet vrstev při přechodu do tepla a naopak.

Zimní fusaky do kočárku

Zimní fusak Polar

Tak tenhle fusak mám osobně vyzkoušený na dvě děti a naprosto nám vyhovoval. Je měkoučký, teplý, vnitřní vrstva je z fleesu a vrchní je odolná proti větru a vodě. Nechybí ani otvory na bezpečnostní pásy.

Nevýhodou je, že se hodí spíše do hluboké korby, ale do sporťáku už moc ne – nemá nástavec na nohy. Na druhou stranu jeho cena není tak vysoká, takže můžete do sporťáku vybrat zase jiný.

Zimní fusak plus – Pidilidi

Také tento fusak je jedním z nejlepších. Jeho předností je udržení správné teploty dítěte a měkkoučký materiál, díky kterému fusak uplatníte jak v hluboké korbě, tak ve sporťáku. Na výběr je navíc hned několik barev, takže si vyberete fusak pro holčičku, pro kluka i neutrální. A jeho cena je v poměru ke kvalitě naprosto luxusní!

Do sporťáku hlavně nohy v teple

Pokud už máte větší dítě ve sporťáku, je v zimě nejdůležitější, aby mělo hlavně nohy v teple. Samozřejmostí je fusak s nánožníkem, vhodné jsou rovněž teplé capáčky nebo deka přes fusak. Ohledně vlastního oblečení dodržujte stejná pravidla jako u novorozenců a nezapomeňte na nákrčník, teplou čepici a rukavice.

Nejlepší fusaky do hluboké korby i do sporťáku

Fusak Elodie Details

Pokud chcete skutečně vysoce kvalitní fusak, který využijete v hluboké korbě i sportovním kočárku, díte v něm bude teple a navíc je ideální pro přechody z tepla do zimy, vsaďte na zimní fusak Elodie Details.

Fusak má spodní zipy, jejiž odepnutím či naopak připnutím jej proměníte na overal – nebo zpět na fusak. Má 100 % vychytané detaily a voděodolný materiál. Na výběr jsou tři barevné varianty. Rodiči je tento fusak oceňován jako nejlepší výrobek.

Fusak Shiny – Britax Römer

Ať už máte kočár Britax, nebo jinou značku, kvalitu a praktičnost fusaku Shiny od této firmy roznodně oceníte. Je vytvořen speciálně do hluboké korby i do sportovního kočáru, uvnitř je měkoučká fleesová vrstva a zvenku voduodpuzující materiál. Velkým bonusem je protiskluzová vrstva na zadní straně fusaku, díky které vám v něm dítě nebude v poloze v sedě sklouzávat dolů. Nechybí ani otvory na bezpečnostní pásy.

A jak určitě nikdy neuděláte chybu?

Takovou chytrou babskou radou je kontrolovat dítěti teplotu za krkem, nesmí být zpocené, ale také ne studené. Další dobrou poučkou je to, že dítě by mělo mít na sobě o jednu vrstvu navíc než dospělý. Samozřejmě, že každé dítě je jiné a ideální oblečení na ven časem sami vychytáte, protože každý je jinak vnímavý k okolní teplotě.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *