Dětský svět Knihy Knihy pro děti Recenze

Recenze: Vikyho vodnické prázdniny – Petra Santlerová, Marie Koželuhová

Petra Santlerová je v poslední době velmi produktivní. Spolu s ilustrátorkou a grafičkou Marií Koželuhovou vydávají jednu krásnou dětskou knihu za druhou. Lva Alexe na bruslích jsem představila v recenzi nedávno. Nyní jsme s dětmi přečetli skvělou knížku pro kluky i holky – Vikyho vodnické prázdniny. Opět v ní nechybí poutavý příběh, dobrodružství, pohádky ani nádherné ilustrace.

O čem jsou Vikyho vodnické prázdniny?

Viky je už “velký kluk – právě skončil svůj první rok ve školce a tak se chystá na prázdniny k dědovi a babičce. Moc se těší a tuší, že tam zažije nějaké dobrodružství. Ani ve snu by ho ale nenapadlo, že místní legenda o vodníkovi může být na základě pravdy. Když je s babičkou u číměřského rybníka prohlíží si sochu tamního vodníka z vyprávění, vykoukne na něj malý zelený mužík – vodník Bedřich. Je to kluk jako Viky, jen je trochu zelený. Okamžitě se spřátelí a Bedřich mu postupně začne ukazovat, kde bydlí, co má na práci atd. Společně vytvoří myčku na škeble, pomohou víle Bloudilce získat nové šatičky a také zapojí do svých aktivit i dědu a babičku.

Pro koho jsou Vikyho vodnické prázdniny vhodné?

Vikyho vodnické prázdniny jsou psány jako pohádkový příběh, ale s notnou dávkou dobrodružství. Styl textu je ideální pro dnešní moderní děti, takže je zaujme od prvních stránek. Pomáhají tomu i krásné ilustrace Marie Koželuhové, které si děti rády prohlíží. Moje děti knížka zaujala natolik, že jsme ji přečetli za jeden večer. Trvalo to při mém předčítání cca hodinku. Děti chtěly další a další kapitolku, až byl najednou konec. A druhý den se četlo zase od začátku.

Vikyho vodnické prázdniny jsou ideální jak pro děti ve školce, kterým čtou rodiče či prarodiče, tak pro děti ve škole 1. – 3. třída. Knížka má velké písmo, krátké kapitolky a čte se velice dobře. Žádné krkolomné věty nebo slovní spojení. Knížku bych doporučila klidně i prvňáčkům pro první čtení.

Proč dětem koupit knížku Vikyho vodnické prázdniny

  • Zábavný prázdninový příběh pro kluky i holky
  • Kromě zábavy je zde i nenápadné poučení pro děti – jak pomáhat druhým, co se dělat smí a co ne…
  • Vhodná pro děti ve školce i ve škole – pro 1.-3. třídu
  • Ideální pro první čtení
  • Nádherné obrázky, které si děti zamilují
  • Ideální čtení na prázdniny

Kde knížku Vikyho vodnické prázdniny seženete

Knížka Vikyho vodnické prázdniny má 64 stránek, klasický tvrdý papír bez lesku, takže u čtení při lampičce se papír neblýská a nebolí z něj oči. Vazba je tvrdá, vázaná, proto se nemusíte bát, že když si děti vezmou knížku někam na dovolenou nebo na tábor, že by se poškodila.

Pokud byste si chtěli knížku Vikyho vodnické prázdniny koupit, podívejte se na facebookové stránky autorky Petry Santlerové. Můžete si napsat o knížku i s věnováním pro vaše děti, což by mohl být krásný dárek za vysvědčení, nebo za ukončení dokázky ve školce.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *