Dětský svět Kosmetika Péče o dítě Recenze

Recenze: Přírodní dětská zubní pasta BIO Lavera

Poslední přírodní dětská zubní pasta, kterou jsme s dětmi testovali, je od značky Lavera. Ta patří mezi první značky zabývající se přírodní a bio kosmetikou a působí již od roku 1987. Všechny produkty této značky jsou v BIO kvalitě a mají přísnou evropskou certifikaci NaTrue. Díky tomu jsou pro mě zárukou kvality a síly přírody. Jak nám tato pasta vyhovovala? 

Co obsahuje dětská zubní BIO pasta Lavera 

Tato přírodní dětská zubní pasta obsahuje Bio měsíček, Bio lékořici a vápník. Neobsahuje fluor a díky tomu je vhodná především pro první – mléčné zoubky. U druhých zubů už je lékaři doporučován fluor, který působí proti tvorbě zubního kazu. V této přírodní dětské zubní pastě fungují především zmíněné byliny a vápník. Mají protizánětlivé, hojivé a regenerační účinky. Navíc pomáhají chránit a posilovat dásně. 

Díky volbě bylin, které jsou nejen účinné při čištění a ochraně dětských zoubků má pasta i výbornou chuť. Voní a chutná ovocně, děti tudíž láká a neodrazuje od čištění zoubků. Zároveň pomáhá odstranit bakterie způsobující tvorbu zubního kazu. Tuto pastu si vaše děti zamilují. 

Můj tip!

Zajímají vás i další dětské přírodní a BIO zubní pasty? Podívejte se na celé naše srovnání a vyberte svým dětem tu nejvhodnější. 

Naše hodnocení 

Dětská zubní BIO pasta Lavera je v plastové tubě a dá se postavit na víčko. Už její provedení a dětský motiv na obalu působí čistě a zaujme (díky obrázku) i menší děti. Moje děti sice obal zase až tak moc nezajímal, ale rozhodně jim pasta chutnala. Byla velice jemná a zůstávala po ní v ústech ovocně osvěžující chuť (já ji samozřejmě vyzkoušela kvůli testování také). Pro mě byla tato pasta jedna z nejlepších. Z tuby se dobře vymačkává (až na zbytky pasty, ty jdou vymáčknout hůře, protože tuba je dost pevná a tvrdá) a děti si ji zvládaly na kartáček vymáčknout sami. Chuť je od čištění neodrazovala, ale zároveň je nelákala natolik, aby mi ji chodily tajně ujidat, jako se nám to stávalo u jiných zubních past, které jim chutnaly až moc. 🙂

Zuby měly mé děti po čištění krásné bílé, čisťoučké a řekla bych, že se jim na zubech i méně tvořil zubní plak. 

Proč pořídit dětem zubní BIO pastu Lavera 

  • Zubní pasta, která dětem chutná a neodradí je od čištění zoubků
  • Obsahuje výtažky z Bio měsíčku a Bio lékořice 
  • Má protizánětlivé, hojivé a regenerační účinky
  • Zuby jsou po ní zdravé, čisté a bez kazů
  • Pomáhá zpevnit dásně 
  • Je vhodná pro mléčné zoubky 
  • Neobsahuje živočišné prvky – vhodná i pro vegany 
  • Neobsahuje fluor
  • Vysoká BIO kvalita s certifikátem NaTrue

Kde koupit dětskou zubní BIO pastu Lavera

Dětskou přírodní zubní pastu Lavera jsem stejně jako ostatní zubní pasty pro děti koupila v osvědčeném e-shopu Econea, kde vždy najdu kvalitní přírodní a bio kosmetiku. Balík pokaždé přijde velice rychle – klidně do druhého dne a balen je ekologicky, což rovněž oceňuji. 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *