Bazény a aqua kluby Dětský svět Kam s dětmi

Kam s dětmi na plavání v Plzni? Dětský aqua club HOBIT

Přemýšlíte kam začít chodit se svým miminkem v Plzni na plavání? Možností je hned několik. Maminka Romana vyzkoušela Dětský aqua club HOBIT v Plzni na Borech a nyní se podělí o své zkušenosti.

Na co se aqua club HOBIT specializuje?

Specializují se na plavání kojenců a batolat, a to již od 3 měsíců. Plavat sem však můžete chodit se svými dětmi až do 6 let. Plave se v malém bazénu o rozměrech 4 x 6 metrů, který je hluboký 110 cm. Voda je upravována pomocí střednětlaké UV lampy a chlornanu vápenatého a stabilní teplota vody je krásných 30 °C.

Každá plavecká lekce trvá 30 minut a je vedena odborně vyškolenou instruktorkou. Během lekcí se naučíte správné manipulaci s vaším miminkem ve vodě, i jak ho bezpečně potápět. Při plavání s dětmi se používají nejrůznější plavecké pomůcky – schody, plošiny, skluzavka, houpačka, pěnové destičky atd. V rámci jednotlivých lekcí se také vždy využívají i drobné hračky (kachničky, pěnová zvířátka, plastové míčky) k motivaci dětí, a samozřejmostí jsou nejrůznější říkanky a písničky.

Ryze rodinné plavání

Za velkou výhodu oproti ostatním bazénům považuji to, že s dítětem může jít do bazénu při každé lekci jiný rodinný příslušník. Jednou tak může plavat s maminkou, jindy s tatínkem či babičkou. Podmínkou je pouze to, že v bazénu je s dítětem vždy jen jedna doprovázející osoba. Ostatní se však mohou bez omezení přijít podívat, a to až přímo k bazénu a fotit nebo natáčet, abyste měli krásné vzpomínky na první plavání.

Herna a zázemí v auqa clubu HOBIT

Po plavání s dětmi můžete využít hernu, přes kterou zároveň procházíte do šaten a následně do bazénu. Herna je vybavena mnoha hračkami pro děti všech věkových kategorií. Můžete zde také využít mikrovlnou troubu k ohřevu jídla pro vaše drobečky a vypůjčit si můžete dětské nádobí, bryndáčky i židličku, to vše zdarma.

Maminky jistě ocení i možnost na recepci si zakoupit dobrou kávu, či malé občerstvení jako jsou toasty a sušenky. Pokud zapomenete doma mňamku pro vaše dítko, je možné zde zakoupit například ovocné kapsičky, nebo skleničku s maso-zeleninovým příkrmemí. Recepce ovšem nabízí k prodeji i další zboží – jednorázové plenky do vody, různé plavecké pomůcky či hračky.

Individuální přístup

Já začala tento aqua club navštěvovat se svou dcerkou, když jí byly 3 měsíce. Nejdříve jsme navštěvovaly lekce vaničkování a později od 6 měsíců lekce klasické. Už při první návštěvě jsem věděla, že jsem se rozhodla správně, právě pro aqua club HOBIT. Při vaničkování plave miminko ve velké vaně a maminka s ním manipuluje dle instrukcí lektorky. Ta je tam jen pro vás, ráda se vším poradí, vysvětlí a ukáže a to vše přispívá k vytvoření pozitivního vztahu k plavání a vodě obecně. Dcerce se to moc líbilo a pro mě to bylo povzbuzení s plaváním pokračovat.

Jedinou nevýhodou je vyšší cena lekcí oproti ostatním kurzům v Plzni.  Ovšem získáte tím velmi individuální přístup, jelikož na lekcích od 6 měsíců je maximálně 6 maminek s miminky. A to si myslím, je nesmírná výhoda oproti jiným kurzům, kde je až 15 maminek najednou. Lektorka na vás má mnohem více času, může se individuálně věnovat každému dítěti, snadno všechno zkontroluje pohledem a vždy podrobně vysvětlí a případně opraví manipulaci s dětmi.

Z osobní zkušenosti mohu aqua club HOBIT doporučit všem maminkám, které chtějí svým dětem dopřát profesionální přístup a položit tak správné základy jejich správnému plaveckému pohybu!

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *