Mateřství Pomůcky pro maminky Recenze

Elektrická odsávačka mateřského mléka BAYBY

Uvažujete o koupi odsávačky mateřského mléka? Tápete, zda je lepší ruční nebo elektrická odsávačka? Jaké jsou výhody a nevýhody druhé z nich? Jedna z maminek se s vámi podělí o své zkušenosti s elektrickou odsávačkou mléka BAYBY a možná vám právě tato recenze s rozhodováním pomůže.

Recenze jedné z maminek na elektrickou odsávačku mléka BAYBY

Elektrickou odsávačku mléka BAYBY jsem si pořídila po návratu z porodnice hlavně proto, že stejná mi tam byla zapůjčena, věděla jsem, jak funguje a vyhovovala mi. Před koupí této odsávačky jsem doma vyzkoušela i zapůjčenou ruční odsávačku, ale s tou mi to vůbec nešlo a odsávání bylo pro mě velmi pracné a nepříjemné. Takže volba pro mě byla jasná.

Dvoufázový program odsávání

Dvoufázový program odsávání kopíruje rytmus sání miminka a tím prsy lépe stimuluje. První fáze prs stimuluje, což odpovídá počátečnímu sání miminka, kdy saje slaběji a rychleji a tím povzbuzuje prs k laktaci a tvorbě mléka. Ve druhé fázi pak dochází k vylučování mateřského mléka a jeho odsávání, což opět kopíruje pomalé sání miminka.

Součástí této odsávačky je silikonový prsní nástavec využívající technologii 3v1, která umožňuje masáž, stisknutí a sání současně. Speciální tvar prsního nástavce odděluje mléko a vzduch a zabraňuje tak zpětnému odtoku mléka. Ovládací jednotka a veškeré doplňky jsou v příjemné kombinaci bílé a fialové barvy. Ovládání je velmi jednoduché, na displeji vidíte zvolenou intenzitu vakua i rychlost odsávání, a také zbývající čas do automatického vypnutí. Mléko se odsává přímo do malé lahvičky, na kterou lze následně nasadit savičku a ihned miminko nakrmit.

Výhody elektrické odsávačky mléka BAYBY

Tato elektrická odsávačka mateřského mléka má již zmíněné 2 fáze – fázi stimulace a fázi odsávání – což napodobuje přirozené sání dítěte. Na LCD obrazovce lze nastavit 9 různých intenzit, a to jak pro stimulaci, tak i pro odsávání. Každá maminka si tak najde tu správnou intenzitu, při které je pro ni odsávání příjemné a nebolestivé. Nesmírnou výhodou je i možnost napájení pomocí 4 kusů AA baterií kromě adaptéru, takže lze využít i na cestách.

Nevýhody elektrické odsávačky mléka BAYBY

Při používání této odsávačky jsem neshledala žádné výrazné nevýhody. Trochu mi vadil zvuk během odsávání, který nebyl sice nijak hlasitý, přesto mi byl ze začátku nepříjemný. Za možnou nevýhodu lze ovšem také považovat relativně vysokou pořizovací cenu. Vzhledem ke všem pozitivům si myslím, že je to dobrá investice.

Zaujala vás tato odsávačka? Nebo byste se raději podívali ještě na jiné?

Ty nejlepší odsávačky mateřského mléka najdete ZDE.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *