Dětský svět Knihy Knihy pro děti Recenze

Recenze: Hayley Dazeová – Zázračné koťátko: Večírek pro princezny

Hledáte vhodné čtení pro holčičky od první třídy? Chcete, aby je knížka okouzlila od prvních stránek, dobře se četla a lákala zároveň k dalšímu čtení? A co takhle knížku Večírek pro princezny z řady Zázračné koťátko?

Název: Zázračné koťátko: Večírek pro princezny

Autor: Hayley Dazeová

Ilustrace: Willow Tree Books

Nakladatelství: Grada (Bambook)

Rok: 2021

Recenze knihy Večírek pro princezny

Olivie a Ela jsou skvělé kamarádky. Sešly se, aby spolu strávily příjemný večer a přespaly u jedné z nich. Tajně totiž doufají, že je navštíví jejich zázračné koťátko Mazlinka a vezme je na nějaký dobrodružný výlet. A opravdu…

Koťátko, které umí kouzlit se objeví a vezme dívky do 19. století, k paláci, v němž žije malá princezna Viktorie. Ta se schovává na stromě, protože se jí vůbec nechce na ples pořádaný na její počest. Jenže musí. A její malá služebná si s ní neví rady. Ela s Olivií, které by se rády na ples podívaly, se jí rozhodnou pomocí a Viktorii přesvědčit. 

Večírek pro princezny je kouzelný příběh, který musí okouzlit každou malou dívku. Čte se hodně svižně, i když v tomto případě jako dospělý čtenář asi nejsem nejvhodnější k tomu, abych toto posuzovala. Příběh je trochu dobrodružný, trochu poučný, velice milý a ukáže dětem, jak vzniká nové přátelství i co může takové přátelství přinášet. 

Pro koho je knížka Večírek pro princezny vhodná: 

Knížka Večírek pro princezny je určena především pro holčičky, k čemuž směřuje jak téma plesů a oblékání šatů, ale i volba hlavních hrdinek – dívek. Určitě se bude líbit ale i některým klukům. Je totiž trochu dobrodružná a napínavá. Ostatně princezna Viktorie lezoucí po stromech se chová sama spíše jako kluk. Do plesových šatů se jí vůbec nechce. 

Knížku můžete směle předložit prvňáčkům a druháčkům. Pro starší čtenáře už by mohla být takovou jednohubkou, ale holčičky, co čtou rády o princeznách, budou jistě nadšené i ve vyšších třídách prvního stupně. 

Proč pořídit knížku Večírek pro princezny:

  • Poutavý příběh, který se lehce čte
  • Ideální čtení pro první a druhou třídu
  • Příběh o přátelství a troše kouzel
  • Knížka ze série, kterou si děti zamilují 
  • Dá se číst i samostatně, nejen v sérii
  • Doplněna jednoduchými ale milými ilustracemi

Knížku Večírek pro princezny můžete zakoupit na stránkách nakladatelství Grada (Bambook). My děkujeme za poskytnutí recenzního výtisku.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *