Dětský svět Hračky pro děti Recenze

Recenze: Revell Junior Kit – Lightning McQueen Classic

Model oblíbeného dětského auta Blesk McQueen jsem pro syna sehnala od značky Revell Junior Kit. Jedná se o stavebnici, z níž si děti od cca 4 let (s pomocí dospělého) sestaví vlastní závodní autíčko. Vylepšená verze má dokonce motor na baterku, který vydává zvuk startujícího auta, zdraví a svítí. Do recenze jsem sepsala důležité informace o autíčku i naše vlastní zkušenosti.

Blesk McQueen – sestav si vlastní závoďák

Skládací autíčko Blesk McQueen je určeno dětem od čtyř let. Stavebnice má 19 dílků, mezi něž patří i plastový šroubovák, který přesně zapadne do šroubků – otvorů. Dítě se tak samo učí držet šroubovák a jednotlivé šroubky, rozvíjí jemnou motoriku i zručnost a při sestavování se zase zlepšuje jeho fantazie i kreativní myšlení.

Mezi dílky najdete větší části – spodek auta a vrchní díl auta. Střední součástky stavebnice, jako zadní křídlo auta, kola, a přední “sklo”, a pak malé kousky, jako jsou šroubky a další součástky sloužící k upevnění.

Stavebnice Lightning McQueen Classic má velmi srozumitelný, barevný fotografický návod, podle kterého se dá autíčko sestavit krásně krok za krokem. Větší děti už to jistě zvládnou zcela samy, menší budou ještě potřebovat asistenci dospělého, který jim poradí, když si nebudou vědět rady.

Dále stavebnice obsahuje papír se samolepkami, které mohou děti na autíčko nalepit buď podle návodu a fotografí, nebo si jej nazdobit podle svých představ.

Lightning McQueen Classic je vylepšený model, který pod kapotou ukrývá motor na baterii. Po zmáčknutí kapoty se uzve zvuk startování auta, zvuk jízdy auta, nebo autíčko pozdraví. Světla autíčka se rozsvítí.

Naše zkušenosti s Revell Junior Kit – Blesk McQueen

Syn dostal Lightning McQueen Classic k pátým narozeninám. Stavěli jsme hned, jak auto rozbalil. Nejprve ho chtěl mít celé hotové, takže chvátal a tak jsem skládala spíš já a syn asistoval, podával součástky a šroubky a samozřejmě sám šrouboval. Zvládl šroubky v pohodě i utáhnout. Později, když už byl více v klidu, si autíčko celé sám rozebral a začal sestavovat znovu. Ještě trochu jsem asistovala, ale šlo mu to skvěle.

Díky obrázkovému návodu se autíčko Blesk McQueen sestavuje velmi snadno. Součástky jsou celkově pevné, jen disky kol je potřeba zatlačit do gumy silou, to jsem muesela udělat já a i tak jsem použila sešlápnutí na zemi. Dítě by to samo nezvládlo. Zase je ale fajn, že guma z disku nespadne, protože na něm drží opravdu pevně.

Trochu mě mrzí, že autíčko není alespoň na setrvačník a nedá se s ním skutečně závodit. Jako stavebnice pro malé automechaniky je to však jedinečná hračka.

Výhody hračky Blesk McQueen od značky Revell

+ jedinečná stavebnice pro malé automechaniky

+dítě si může sestavit samo autíčko už od 4 let (nejprve raději s pomocí dospělého)

+ velmi pevná konstrukce i všechny součástky

+součástek je tak akorát (19 ks) aby se nepoztrácely a aby se dítě nepřestavo bavit sestavováním

+ rychlé a jednoduché sestavní, zvukové efekty

+ rozvíjí jemnou motoriku, kreativitu a soustředění

Nevýhody hračky Blesk McQueen od značky Revell

– není na setrvačník ani pomocí baterek nijak nejezdí

– cena může být pro někoho vyšší (kolem 700 Kč)

Kde Blesk McQueen koupit

Autíčko Lightning McQueen Classic stojí kolem 700 Kč, záleží na tom, jaký e-shop vyberete a kde na něj mají aktuálně výhodnou akci. Nejlepší cenu proto zjišťuji vždy ZDE.

Autíčko Blesk McQueen samo nejezdí, děti si s ním klasicky jezdí samy. Určeno je především jako stavebnice, na které mohou začít stavět a montovat děti už od čtyř let a rozvíjet tak své dovednosti. Celkově je toto auto pro děti skvělá zábava, protože jej mohou stále dokola rozebírat a znovu sestavovat. Postupně se zlepšují, až jej sestaví úplně samy. Pro případ, že by se nějaké součástky ztratily, je jich pár navíc. Ale opravdu jenom pár, takže pokud máte doma šotky, kteří schovávají kostičky, dávejte na to raději větší pozor.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *