Aktuálně Dětský svět Knihy pro děti Vzdělávání

5 tipů na dárky ke Dni dětí

Den dětí je především oslava těch nejmenších. Proto bychom ho měli věnovat jim a darovat jim nejen hmotné dárky, ale především svůj čas. Přesto se hodí vždy i nějaká ta maličkost. Já dávám přednost dárkům, které nám pak umožní ten čas společně trávit – většinou knížky, různé sety na tvoření apod. V článku jsem pro vás sepsala 5 tipů na dárky ke dni dětí, které se mi osvědčily.

Knížka se hodí vždycky

Knížky jsou vždycky vděčným dárkem, ať už vaše děti čtou samy, nebo jim čtete vy. Vhodné jsou dokonce i pro ty nejmenší. Tipy na knížky od 2 do 12 let jsem sepsala v samostatém článku, kde se na ně můžete podívat a inspirovat se – ZDE.

Dnes bych vám ráda dala tip na konkrétní knížku, která se hodí hlavně pro děti školkové, a to příběh z přírody, o dvou malých nezbednících, Nelince a Jiříkovi, kteří nikoho nechtěli poslouchat. U babičky na chatě utekli do lesa a všechno tam ničili. Až se objevil skřítek Mecháček a dal jim za vyučenou. Víla Kapradinka jim zase pomohla vše napravit. A napravena nebyla jen příroda, ale i naši nezbedníci.

Knížka Mecháček a kouzelné houby má originální text i ilustrace a bude děti bavit, protože se v ní dějí samé lumpárny. Zároveň je ale poučí, co se nesmí dělat a proč, ukáže jim, jak neplechy napravit a naučí je více přemýšlet o svých činech.

Knížku Mecháček a kouzelné houby koupíte ZDE.

Omalovánky pro radost

Omalovánky jsou vždy velmi vděčná zábava. Alespoň pro moje děti fungují spolehlivě. Dokážou si vybarvovat celé hodiny, a to pastelkami, fixami i vodovkami. Skvělé jsou nejen klasické omalovánky, ale i takové, které stačí vybarvovat vodou – obrázky se pak zabarví samy. Jsou vhodné i pro dětičky od dvou let.

Spoustu krásný (nejen) dětských omalovánek najdete hlavně TADY. 🙂

Pokud vaše děti milují zvířátka, hlavně pejsky, doporučím omalovánky ke knize Příhody placatého čumáčku, které můžete zakoupit za skvělou cenu i v PDF podobě a můžete je dětem tisknout klidně stále dokola.

Foukací fixy na trička – radost rovnou několikanásobná

Foukací fixy jsou skvělou zábavou samy o sobě. Mně se však výborně osvědčily foukací fixy na textil, které není nutné ani zažehlovat. Děti si přes šablony nafoukají na tričko vlastní krásné obrázky a mohou jej nosit a pyšnit se vlastním výtvorem. Obyčejná bavlněná trička kupuji např. v Kik!, kde se dají sehnat od 39 Kč. Když se takové tričko nepovede, tak to není žádný velký průšvih.

Kromě foukacích fixů na textil můžete zkusit i různé voskovky na textil a pod. Zkrátka to, co vaše děti nejvíc baví.

Vyškrabování obrázků

Další kreativní zábava, která uchvátila dceru (6 let) i synka (4 roky), jsou vyškrabovací obrázky. Kupuji je hlavně na Agatinsvět.cz, kde se dají sehnat samostatné listy ve složce, i celé vyškrybovací knížky. Většinou jsou tvořeny tvrdými listy pokrytými černou barvou, někdy s obrysy obrázků, jindy bez. Děti si mohou vyškrabávat celé plochy a odkrývat tak pod nimi schované obrázky, nebo jen části – udělat tak např. jednorožce s duhově pruhovaným tělem, puntíkatými křídly atd. Toto je pro mě velká a opravdu krásná zábava za slušnou cenu. Vydrží totiž hodiny a hodiny.

Hrací karty pro děti

Jelikož mé děti milují společenské hry, nemůžu opominout i tuto možnost. V poslední době se nám osvědčila především karetní hra Karkulka od značky Djeco, která baví i syna, od jeho čtyř let. Je to v podstatě první karetní hra, do které se aktivně zapojil. K svátku a k narozeninám proto ode mě dostaly další druh – karetní hry Piráti a Čarodějnice. Mají podobný princip, ale skládají se v nich celé obrázky zámku nebo pirátské lodi. Tahle hra baví nejen děti, ale i dospělé, takže je to báječná volba, jak děti podarovat a ještě strávit společný čas.

Další tipy na skvělé společenské hry pro děti do 5 let najdete v mém dalším článku – ZDE.

Už víte, jaký dárek dáte svým miláčkům na Den dětí?

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *