Dětský svět Knihy Knihy pro děti Recenze

Recenze: Iva Hoňková – O létajícím autě

Knížky Ivy Hoňkové patří u mých dětí (6 a 8 let) k těm velmi oblíbeným. Nejinak tomu bylo u novinky z nakladatelského domu GradaO létajícím autě. Knížka je určena dětem cca od druhé až třetí třídy, ale poslouchal ji i náš prvňák. Ve čtení jsme se střídaly s dcerkou, a i nás dvě moc bavila. 

O čem je knížka O létajícím autě

Míša a Jindra jsou dva kamarádi, kteří milují létání. V létě vyrazí na letecký tábor, který probíhá přímo na letišti. Z chatek to mají jen kousek do hangáru, kde jsou krásná letadla a další se tam objevují náhodně i plánovaně, jak přilétají návštěvy. 

Kromě moderních hangárů je tam i ještě jeden starý, pečlivě uzamčený. Do něj každý večer přijíždí tajemný pan vědec, který tam cosi kutí. Všichni v táboře mají přísný zákaz se k hangáru přibližovat. Jenže Míša s Jindrou jsou příliš zvědaví, a tak se k hangáru tajně vypraví. Nakukují potají oknem, co pan vědec provádí, když jsou náhle odhaleni jeho jezevčíkem. Jak se vědec zachová? A opravdu se snaží sestrojit létající auto? 

Náš názor:

Zpočátku jsem měla strach, jestli nebude knížka na děti moc poučná. Přece jen si v ní děti na táboře povídají o vědcích i legendách, o prvních pokusech v létání atd. Naštěstí je vlastní příběh natolik zajímavý, že mé malé čtenáře/posluchače okamžitě zaujal. Nelča dokonce projevila zájem číst sama, takže jsme se ve čtení střídaly. 

Iva Hoňková má o letadlech úžasné znalosti a dokáže je velmi citlivě předat dětem tak, že ani neví, že se vlastně učí něco nového. Na tábor přilétají různá letadla, v nichž se děti mohou proletět. O všech se čtenáři něco dozví, nejčastěji prostřednictvím Míši, která letadla výborně zná. Však má také dědečka pilota. 

O létajícím autě je krásný dobrodružný příběh pro kluky i holky, který voní létem. Může být i skvělou motivací, že letní tábory jsou super. Pokud se vašim dětem na tábor nechce, tato knížka by je mohla motivovat. 

Zapomenout nesmím ani na nádherné ilustrace od Marie Koželuhové, které příběh doplňují. My je už známe z knížek Sandry Zlámalové Dražilové nebo Petry Santlerové a máme je moc rádi. 

Proč dětem pořídit knížku O létajícím autě

  • Letní táborový příběh pro kluky i holky
  • Napínavé čtení plné informací o různých letadlech
  • Vhodné od druhé třídy, ale číst ji můžete i mladším dětem
  • Nádherné ilustrace Marie Koželuhové
  • Čte se jedním dechem 
  • Ověřeno na dětech – čtení této knížky je opravdu baví 

Kde knížku O létajícím autě koupíte

My s dětmi za knížku O létajícím autě moc děkujeme nakladatelskému domu Grada, které ji vydalo v edici dětských knih Bambook a na jejichž stránkách ji můžete koupit, stejně jako další krásné knížky paní Hoňkové. 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *