Dětský svět Hračky pro děti Recenze Vzdělávání

3x dětské společenské hry od 4 let

Vždycky píšu, že knížek není nikdy dost. V poslední době zjišťuji, že totéž mohu napsat o společenských hrách. Sice jich už tak máme doma hodně, ale spíš to byly zatím rozvojové hry pro prcky. Teď to konečně děti začíná fakt bavit a navíc jsou to hry, které už baví i mě. 

2x karty – hledání párů

Hledání párů je postřehová hra pro děti i dospělé. My máme doma hned dva druhy. Vyloženě dětské kartičky s kreslenými motivy dostala dcera k narozeninám od babičky. Koupila je tuším v Levných knihách a prý tam mají spoustu druhů. 

Princip spočívá v tom, že na každé kartičce je několik obrázků a jednotlivé kartičky mají vždy alespoň jeden obrázek společný. 

Kartičky se rozdají obrázky dolů a poslední se otočí na stůl obrázky nahoru. Hráči pak nastejno otočí vždy vrchní kartu ze svého balíčku a ten, kdo první vidí shodný obrázek ho pojmenuje a položí kartu na stůl. Ostatní svou kartu dají dospod balíčku. Takto se postupuje stále dokola, dokud vítěz nemá ruce prázdné. 

Hledej!

Shodou okolností jsem při objednávání knížek z nakladatelství Plot narazila na stejnou hru, jen verzi pro dospělé – Hledej!. Kartičky mají obrázky různých plemen psů a je jich více, než těch dětských. Těžší je to i proto, že obrázky pejsků jsou stejně velké, žádný není dominantní. Navíc některá plemena se hodně podobají. 

Přestože je hra určená dospělým hráčům, baví i mé dvě děti (4 a 6 let). Hrajeme s polovinou karet, protože jinak by byla hra moc dlouhá a děti pak ztrácí pozornost. Jde jim ale stejně dobře, jako dětská verze. 

Každé plemeno je pod obrázkem pojmenováno a děti (i dospělí) se tak naučí postupně znát všechna plemena, která na kartičkách jsou. To mě přivedlo na myšlenku poohlédnout se po této hře i s jinými motivy – třeba anglická slovíčka, všechna domácí nebo divoká zvířata, rostliny apod. Děti to baví a rychle se při tom učí. 

Bobři jsou dobří – trochu jiné Člověče nezlob se!

Poslední hra, na kterou chci upozornit, je Bobří jsou dobří! Dá se koupit přímo u autorky stejnojmenné knihy Petry Santlerové a hraje se trochu jako Člověče nezlob se!, nebo ještě blíže jako hra Z pohádky do pohádky. Děti hází kostkou, postupují s figurkami bobrů po jednotlivých políčkách a plní úkoly, které jsou napsány přímo na herním plánu. 

Tato hra baví děti od čtyř let – alespoň u nás to tak je. Jen vracet se ve hře na začátek a prohrávat ještě mé děti moc neumí. 🙂
Pokud byste se chtěli více dozvědět o celém balíčku Bobří jsou dobří, podívejte se na naši recenzi, nebo navštivte autorčiny stránky na Facebooku. 

Náš tip!

Chcete znát další skvělé společenské hry pro děti? Podíveejte se na naše srovnání nejlepších her pro děti od čtyř let.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *