Dětský svět Knihy Knihy pro děti Recenze

Recenze: Čert Zbrklík se opět činí a má nového kamaráda čertidlo Tadeáše

O knížkách Sandry Dražilové Zlámalové už jste na webu mohli číst mnohokrát. Mám její tvorbu moc ráda a mé děti ji doslova zbožňují. Z jejich hrdinů jsou u nás nejoblíbenější čert Zbrklík a čarodějnice Bordelína. A právě čertík se nyní vrací, v nové knížce Zbrklík a čertidlo, i s novým kamarádem. Kdo z nich dělá více lumpáren? A kdo je to vůbec čertidlo?

O čem je knížka Zbrklík a čertidlo

V této knížce se opět ocitáme v pekle, kde – pokud jste s dětmi četli předchozí díly – se potkáte se “starými známými”. Hlavní však je, že nechybí čert Zbrklík, který už se napravil a nedělá takové neplechy, jako dříve. Na to jsou tady teď jiní. Podíváme se s ním do čertovské školy, a dokonce i na čertovskou svatbu. Jen nebude úplně obyčejná. Čert Krucián se totiž ve světě lidí zamiloval. Ne však do člověka, ale do královny víl Eli. A rok po jejich svatbě se narodí jejich synek, který není ani čert, ani víla. Je to zkratka čertidlo a jmenuje se Tadeáš. A protože čertovsky zlobí, a navíc je strašně rychlý, rodiče si s ním neví rady. Čerti proto pošlou do světa lidí Zbrklíka, aby měl Tadeáš kamaráda a přestal tolik zlobit.

Náš názor:

Zbrklík a Tadeáš je knížka, která dokazuje, že někdy se vyplatí psát pokračování k oblíbeným dílům. Je stejně podařená, jako obě předchozí, kde se děti setkají se Zbrklíkem. Něco se děti z příběhu naučí, ale hlavně je bude bavit. I když už dcera čte – a jednu kapitolu četla nahlas ona – předčítala jsem ji dětem před spaním. Zvládli jsme to za dva večery a v dalších jsme opět opakovali nejlepší kapitoly. Zkrátka knížky Sandry Dražilové jsou u nás TOP.

Celý příběh opět doprovází nádherné ilustrace Marie Koželuhové, takže pokud by si snad děti nepamatovaly hrdiny podle jména, podle obrázků si je rychle připomenou. Výhodou této knížky je, že se dá číst stále dokola a nudit se nebudete. Můžete ji číst předškolním dětem – prvního Zbrklíka jsem dětem četla od dvou let – ale zabaví se s ní i děti školou povinné. Ideální je jako četba pro druháky a třeťáky.

A mimochodem – v knížce se potkáte i s čarodějnici Bordelínou, takže pokud ji vaše děti milují, mají se na co těšit.

Proč dětem koupit knížku Zbrklík a čertidlo

  • Pokračování oblíbené knížky o čertíku Zbrklíkovi
  • Dá se číst i bez předchozích dílů
  • Zábavný příběh, který děti zaujme od prvních stránek
  • Krátké kapitoly s krásnými obrázky
  • Vhodné pro předškoláky i děti od první do třetí třídy

Kde knížku Zbrklík a čertidlo koupíte

My jsme knížku dostali přímo od autorky, i s krásným věnováním pro mé děti. Koupit ji můžete u všech dobrých knihkupců, nebo přímo na stránkách nakladatelského domu Grada, která ji vydala v edici Bambook.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *