Dětský svět Vzdělávání

Kdy začít u dětí s angličtinou? Co nejdříve!

Dohovořit se dnes cizím jazykem patří mezi základ, při hledání zaměstnání požadavek na znalost cizího jazyka zmiňuje dokonce 80 % inzerátů, ale podle různých statistik pouze třetina Čechů má pokročilé znalosti cizího jazyka. Nejrozšířenější je samozřejmě angličtina. Kdy začít s angličtinou u dětí, aby obstály ve škole a v dospělosti v zaměstnání? Jednoznačně co nejdříve!

Ve věku do 6 let

Kdy začít s výukou u dětí? Výhodou malých dětí je, že jsou jako houby. Nasávají veškeré nové znalosti a dovednosti a je jim upřímně jedno z jakého oboru. Právě v této době je nejlepší začít i s angličtinou. Ideální je věk do 6 let, před nástupem do školy nebo těsně po něm. Děti v tomto věku již dobře chápou mateřštinu i odlišnosti cizího jazyka, ale ještě nemají stud, aby se bály mluvit. To je pro výuku nejdůležitější.

Výuka hrou a písničkami

A jak začít s výukou angličtiny pro děti? Jednoznačně přirozenou konverzací během her, pomocí příběhů, písniček, básniček a nejrůznějších říkanek. Samozřejmě mohou začít učit děti rodiče v kontextu činností, které jsou dítěti blízké a přirozené během dne – u snídaně, oběda, před spaním, atd. Ale ne každý má vlohy na angličtinu i učení, lépe je vsadit na osvědčené metody v jazykových školách, kde jsou odborní lektoři na angličtinu i práci s dětmi.

Nejdůležitější je vytrvat

Studium cizího jazyka je běh na dlouhou trať, důležité je děti motivovat a podporovat v jejich úsilí, jen tak dosáhnou kýženého úspěchu. U starších dětí funguje motivace pomocí zkoušek Cambridge English, na které připravuje kurz Starters. Děti se tak zbaví nejen ostychu z mluvení, ale vyzkouší si i další dovednosti v angličtině – psaní, čtení a poslech. Odměnou jsou jim erby, které povzbudí k dalšímu učení, a hlavně motivují k zisku dalších ve vyšších úrovních.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *