Dětský svět Knihy Knihy pro děti Recenze

Recenze: Miroslava Salajková – Péťova báječná dobrodružství

Nakladatelství Kazda opět potěšilo mě i mé děti. Vydalo druhý, volně navazující díl na knížku Báječná škola pana Scotta, kde jsme se poprvé setkali s Péťou a jeho kamarády z Portugalska. Novinka se jmenuje Péťova báječná dobrodružství a zavede nás až na Azorské ostrovy. 

O čem je knížka Péťova báječná dobrodružství

Péťa je malý kluk, který se před časem s rodiči odstěhoval do Portugalska. Začal tam navštěvovat školu pana Scotta, která je téměř rodinná. Poznal tam spoustu kamarádů, kteří jsou, stejně jako Péťa, z různých koutů světa. Vedle portugalských zvyků tak děti spolu s Péťou poznávají různé zvyky, které pochází z různých zemí a od různých národů. 

V tomto díle příběh Péti a jeho kamarádů pokračuje a opět se to autorce, Miroslavě Salajkové, velice podařilo. Spolu s dětmi i rodiči pomáhají nemocné fence z útulku, ale také vyrazí na skvělý výlet – několik dní pobývají na Azorských ostrovech, kde si připadají tak trochu jako v Jurském parku. 

Náš názor

Knížka Miroslavy Salajkové – Péťova báječná dobrodružství je vhodná pro děti od cca druhé až třetí třídy. Já mám doma prvňáčka a druhačku, takže jsem jim ji předčítala před spaním. Na knížce je snad nejvíce bavily různé eskapády a průšvihy dětí, ale také je zaujala záchrana nemocného pejska z útulku. I když jsou zde nádherně popsány některé tradice, zvyky i zajímavosti z Portugalska, děti je moc nevnímaly. To bude spíše pro starší čtenáře. Mé děti reagovaly více na školáky a jejich prožitky. Já jako dospělý čtenář ale oceňuji i krásné prostředí, do nějž autorka děj zasadila a plno zajímavostí, které jsem se i já, dospělá, dozvěděla. 

Co děti zaujalo na první pohled, byly nádherné ilustrace od Ivony Knechtlové, které děti prohlížely a prohlíží pořád dokolečka. 

Proč dětem koupit Péťova báječná dobrodružství 

  • Knížka vhodná pro děti od 2./3. třídy
  • Odehrává se v Portugalsku a na Azorských ostrovech
  • Děti se dozví plno zajímavostí z různých kultur a zemí
  • Poznají nové tradice i místa
  • Knížka je plná humorných situací ze světa dětí
  • Netradiční pohled na školu a přístup k žákům

Kde knížku Péťova báječná dobrodružství koupíte

My s dětmi za knížku Péťova báječná dobrodružství moc děkujeme nakladatelství Kazda, které ji vydalo. Seženete ji u všech dobrých knihkupců i na knižních e-shopech, ale doporučuji mrknout přímo na stránky nakladatelství Kazda. Jednak mají často skvělé slevy a knížek tam můžete vybrat i více, a také více podpoříte jejich knižní produkci, když nakoupíte přímo na jejich stránkách. 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *