hamburger
Aktuálně Dětský svět Hračky pro děti Recenze

Hamburger – zábavná hra pro celou rodinu

Dlouho jsem hledala společenskou hru, která bude bavit děti od čtyř let, ale zároveň bude zábavou i pro dospělé. Dětské hry v tomto případě fungují jako zábava a poučení pro nejmenší, ale dospělí se u nich spíše nudí. Když jsem dostala tip na hru Hamburger, nadchlo mě to. Děti dostaly hru pod stromeček a od té doby je oblíbenou součástí našeho volného času doma, není-li zrovna počasí na procházky a výlety. 

Jak se hraje hra Hamburger

Součástí hry Hamburger je hrací deska, na které najdete obrázky ingrediencí, ze kterých skládáte hamburger. Dále je zde hrací “dráha”, po které chodí figurky na základě hodu kostkou. Každé políčko opět představuje jednotlivé ingredience. V rozích a uprostřed dráhy pak je obrázek hamburgeru. 

Uprostřed hrací desky pak na jednotlivá políčka rozložíte kartičky s ingrediencemi – obrázkem dolů. 

Princip hry je velmi jednoduchý a přesto plný zábavy, legrace i emocí. A to i u dospělých. Hráč hodí kostkou, posune figurku na patřičné políčko a pokud stojí na ingredienci, musí ji najít mezi otočenými kartičkami. Pokud ji skutečně najde, je kartička jeho a může si ji položit před sebe, do svého “seznamu ingrediencí”. Cílem hry Hamburger totiž je jako první najít všechny ingredience. 

Pokud figurka stoupne na políčko s Hamburgem, hráč si může vybrat, jakou ingredienci hledá. Vysloví její název nahlas a odkryje kartičku. Výhodou je, že pokud onu kartičku před ním někdo otočil, může si pamatovat, kde ingredience je a snáze ji najít. 

Hra Hamburger má ještě druhou, pokročilejší verzi, kde ve chvíli, kdy figurka stoupne na hamburger v rohu, který vždy patří k barvě určitého hráče, může tomuto hráči z jeho sbírky sebrat ingredienci, kterou potřebuje. Hráč se tak rychleji dostane k vítězství a navíc “okradenému” spoluhráči zkomplikuje hru. Dotyčný si musí sebranou ingrediencí najít znovu, popř. při stoupnutí na hamburger si ji může vzít zpět od dalšího hráče. 

Pro koho je hra Hamburger

Hra Hamburger je oficiálně doporučena pro děti od 4 let. My ji hrajeme s dětmi 4,5 a 7 let. Dospělí pak v různém věkovém složení. Tato hra je natolik zábavná, že ji hrajeme i několikrát za sebou. Trvá cca 30-45 minut, takže se děti nestihnou začít nudit. Je určena pro dva až čtyři hráče, ale někdy, když je nás víc, necháme hrát i malé děti a jsme u nich a pomáháme s počítáním políček apod. Hru tak hrajeme třeba i v pěti lidech.

A čím je pro děti hra Hamburger přínosná, kromě toho, že se skvěle baví a nemají potřebu sáhnout po mobilech? 

Co přináší hra Hamburger dětem? 

Děti se při hře Hamburger skvěle baví. O tom není pochyb. Také si ale procvičující paměť, jemnou motoriku, protože kartičky s ingrediencemi jsou poměrně drobné a otočit je někdy není snadné, učí se drobné počty – hází kostkou a počítají kroky figurky. A vedle toho se ještě nenásilně učí přemýšlet, jak rychle vyhrát a překazit hru spoluhráči. 

Náš tip!

Chcete znát nejlepší společenské hry pro děti? Podívejte se na naše tipy a srovnání.

Proč koupit/nekoupit hru Hamburger?

KLADY:

+ Zábavná hra pro děti od čtyř let

+ Procvičují si paměť

+ Procvičení jemné motoriky

+ Děti se učí postupně i herní strategii

+ Hra trvá krátkou dobu – kolem 30 minut, takže se nezačnou nudit

+Hra vás bude bavit opakovaně

ZÁPORY:

-Mírnou nevýhodou je maximální počet hráčů – 4

-Kartičky uprostřed se špatně otáčí, ale zase si děti cvičí motoriku

-Pokud někdo do herní desky strčí, rozhodí i kartičky uprostřed, je pak nutné je znovu srovnávat

Je úplně úžasné sledovat, jak se i nejmenší děti s touto hrou zlepšují a jejich herní strategie se stále více přibližuje dospělým. Děti se učí přemýšlet logicky a zároveň samostatně. Očekávejte však, že stejně rychle se naučí i švindlovat. 🙂

Zaujala vás hra Hamburger? Za sebe a své děti ji rozhodně doporučím. 🙂

Za příjemnou cenu ji můžete koupit na níže uvedeném odkazu, kde jsem ji pořídila i já.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *