Nemoci

Krásu žen ohrožují bradavičky a kožní výrůstky na obličeji

Každá žena si přeje být krásná, a to zejména v obličeji, který je neustále vystaven pohledům okolí. Co ale dělat v případě, že přirozenou krásu ohrožují bradavičky a kožní výrůstky? Ty se vyskytují zejména v oblasti obličeje a krku. Poradíme vám tipy, jak se jich rychle a jednoduše zbavit.

Kožní výrůstky

Většina kožních výrůstků je obklopena vnější vrstvou pokožky a skládá se z kolagenu a krevních cév. Na pohled bývají buď kulaté a hladké, anebo naopak asymetrické a jakoby vrásčité. S pokožkou jsou vždy spojeny tenkou stopkou. Nejvíce ohroženy bývají bohužel těhotné ženy, kdy riziko vzniku těchto nechtěných výrůstků výrazně stoupá. Dále jsou ohroženi lidé s nadváhou a také diabetici a staří lidé, u kterých je výskyt také velmi častý.

Návštěva dermatologa

V případě výskytu bradaviček a kožních výrůstků je vhodné navštívit co nejdříve dermatologa, který vám doporučí vhodný způsob jejich odstranění. Chirurgické vyříznutí je prováděno v případech, kdy není vhodné použití laseru a je zde podezření na závažnější problém. Podezřelé vzorky bývají pro jistotu odesílány na histologický rozbor. Odstranění laserem je nejrychlejší způsob, při kterém se výrůstky odpaří během několika málo vteřin.

Přírodní způsoby odstranění kožních výrůstků

Můžete použít obyčejnou zubní nit, kterou obtočíte kolem nechtěného výrůstku a uvážete pevný uzel. Výrůstek pak sám odpadne během dvou týdnů. Kožní výrůstky můžete také pomazat jablečným octem a zakrýt obvazem, čímž dojde k postupnému rozkládání buněk a výrůstky se budou zmenšovat, až následně odpadnou. Bradavičky můžete také postupně vysušovat potíráním tea tree oleje nebo jódem.

Velmi důležité ovšem je nepoužívat výše uvedené domácí způsoby léčby v případě, že kožní výrůstky mění barvu, svědí vás anebo dokonce krvácí. V těchto případech vždy bezodkladně vyhledejte lékaře.

 

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *