Aktuálně,  Zdraví

Srdce je to nejcennější co máte – předejděte jeho onemocnění!

Jednou z nejobvyklejších příčin smrti jsou v dnešní době choroby srdce, jejichž příčinou bývá většinou nezdravá strava, stres, nedostatek pohybu a celkově špatná životospráva. Bohužel však hektický životní styl, který vyžaduje současná společnost, neumožnuje většině lidí se těchto moderních zabijáků vyvarovat. I přesto však pro ochranu vašeho kardiovaskulárního systému můžete něco udělat – díky oxidu dusnatému, látce s vasodilatačními účinky, která dokáže rozšiřovat cévy a uvolňovat hladkou svalovinu při křečích. Oxid dusnatý stimuluje i uvolňování některých hormonů, jako je inzulín a lidský růstový hormon.


Jak funguje oxid dusnatý v lidském těle

Oxid dusnatý (NO) funguje jako signální molekula, která dokáže předat cévám povel k rozšíření. Tímto způsobem zlepší krevní oběh v celém lidském těle, čímž snižuje krevní tlak, zlepšuje transport kyslíku a pomáhá regenerovat celý kardiovaskulární aparát. Z oxidu dusnatého ovšem nemají prospěch pouze lidé náchylní k onemocnění srdce. Díky rozšíření cév se zlepšuje zásobování svalů kyslíkem, což vede ke zlepšení sportovního výkonu a snížení bolesti svalů po tréninku.
Vzhledem k tomu, že doplňky stravy s oxidem dusnatým zvyšují průtok krve do všech částí těla, provedli vědci studie, které prokázaly, že jejich užívání významně snižuje potíže u osob s erektilní dysfunkcí. Oxid dusnatý je zkrátka skutečný zázrak, za jehož výzkum byla udělena i Nobelova cena za medicínu v roce 1998.


Doplňte si oxid dusnatý

Oxid dusnatý vzniká v organismu jako produkt metabolizace některých chemických látek. Naneštěstí v běžné stravě není těchto sloučenin dostatek, je proto k udržení zdraví nezbytné, zvolit některý z doplňků stravy pro jejich dostatečný přísun. Jedním z nich je například přípravek ActivStar NO drink, obsahující potřebné dávky L-Argininu a L-Citrulinu, které se v těle přemění na oxid dusný. Přípravek je dostupný i ve formě ActivStar NO spreje, který lze aplikovat přímo na kůži.

Více informací o NO můžete získat v knize ANO NO.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *