Aktuálně Zdraví

Léto přeje intimním problémům – jak se jich zbavit a vyvarovat?

I když se může zdát, že sukně, šaty a lehké prodyšné oblečení ženským intimním partiím prospívá, léto bývá jedním z nejrizikovějších období pro intimní problémy. Stačí koupání ve vodě, která není úplně nejčistší, nebo je naopak až příliš chlorovaná.

Škodlivým mikroorganismům se v létě daří

Léto, horko, těsné spodní prádlo, mokré plavky nebo jízda na kole. To všechno napomáhá vzniku kvasinek a dalších škodlivých mikroorganismů v ženském těle. Stačí, když jedete delší kus cesty na kole, nebo jste celý den na koupališti v mokrých nebo vlhkých plavkách. Teplo a vlhko vzniku intimních problémů vyloženě nahrává, proto je důležité vědět, jak na ně.

V poševním prostředí se přirozeně vyskytují zdravé mikroorganismy, které pomáhají její prostředí udržovat v rovnováze. Tato rovnováha se však snadno naruší – ať už koupáním v přírodním koupališti, rybníku či řece, nebo naopak na klasickém koupališti, kde naopak přemíra chloru naruší – sníží Ph pochvy. Ať už je to chlor nebo sinice, problém je na světě. A že to není nic příjemného, o tom ví své téměř každá žena.

Kdy zajít do lékárny a kdy už raději k lékaři

Každá žena by měla vědět, že ne vždy dokáže mykózu v intimních partiích vyřešit sama. Pokud jsou pocity svědění a pálení nesnesitelné, cítíte nepříjemný zápach, nebo se vám nezdá poševní výtok, zajděte raději k lékaři. Ten vám buď doporučí produkt z lékárny, nebo rovnou předepíše antibiotika. Pokud se tak stane, doporučujeme doplnit léčbu probiotiky.

Pokud si nejste jistá, zda je nutné jít k lékaři a nechcete trávit případně zbytečný čas vysedáváním v gynekologické ordinaci, udělejte si doma samotest vaginální mykózy. Jedná se o test pro samodiagnostiku vaginálních infekcí – Canestest a dostupný je běžně v lékárně. Např. ZDE. Canestest se používá jako běžný tampon, ale poznáte díky němu, zda trpíte vaginální infekcí a je nutné navštívit lékaře, nebo postačí výplach či volně dostupný lék.

Jak bojovat s kvasinkovou infekcí

Pokud už problémy nastaly, ale není nutné navštívit lékaře, nečekejte, že samy ustanou. Většinou jen návštěvu lékaře oddálíte, a přitom jí lze snadno předejít. Nám se osvědčily výplachy prostředkem Rosalgin Easy (koupíte ZDE), který mimo jiné doporučují i sami lékaři, a to nejen v případě nepříjemných pocitů, svědění a pálení v pochvě a okolí, ale i po různých gynekologických zákrocích, po šestinedělí apod. Jedná se o ampule s přípravkem, kterými snadno provedete jak vnější oplach, tak vnitřní výplach. Účinek je zpravidla znát už po prvním použití, ale lepší je léčbu několik dní opakovat.

Druhou a rovněž velmi úspěšnou variantou Rosalginu je vaginální výplach Clogin (koupíte ZDE), který obsahuje kyselinu boritou, gel z aloe vera, terpinen-4-ol a další účinné látky, které přináší jednak okamžitou úlevu a především dlouhodobé řešení intimního problému.

Pokud je problém akutní a pocity opravdu nesnesitelné, je potřeba rychlé pomoci. Tu vám dokáže poskytnout Canesten Gyn Combi Pack (koupíte ZDE), který se popere s kvasinkovou infekcí jak uvnitř vašeho těla, tak z vnějšku. Toto balení obsahuje jednu vaginální tabletu s účinnou látkou klotriomazol, která po zavedení zabírá takřka okamžitě, popř. přes noc, kdy se doporučuje zavést. Úlevu od pálení v zevní části intimních partií pak poskytne krém na odstranění vnější kandidózy.

Vzhledem k tomu, že intimní problémy se mohou často objevit večer a v noci, po návštěvě koupaliště, rybníku nebo po dlouhé jízdě na kole, doporučujeme mít předem některý z přípravků doma, abyste po něm mohli okamžitě sáhnout a ulevit si od nepříjemných pocitů. Není přitom nutné navštěvovat lékárnu. Tyto přípravky si objednáte snadno z pohodlí domova – např. ZDE, a mnohdy za výhodnější cenu, než za jakou je koupíte v lékárně. Vhodné je rovněž nosit prodyšné, ideálně bavlněné spodní prádlo. Krajky nejsou v tomto případě ideální volbou a umělé materiály mohou rovněž nepříjemné problémy zhoršovat.

Tak buďte připraveny a užívejte léto plnými doušky.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *