Recepty Zdraví

Podzimní vyvážená krabičková dieta

Stále si stěžujete na nedostatek času, a co vše vám brání k tomu začít se správně a zdravě stravovat. Máte vyzkoušeno spousty diet, ale žádná nezabrala tak, jak by, jste chtěla? Řešením jsou krabičky, tedy krabičková dieta.

Krabičková dieta a vše jde lépe

Krabičková dieta je prakticky jediném spolehlivém způsobu, jak trvale zhubnout. Označení ,,trvale“, je v tomto případě velmi důležité. Ano, je možné vyzkoušet nejrůznější moderní diety s vynecháním určitých skupin potravin a shodit nadbytečná kila. Otázkou však zůstává, zda je vhodné vynechat jisté potraviny trvale a co se stane, jakmile je do jídelníčku znova zařadíte.
V případě krabičkové diety nic nevynecháváte. Klíčem je naučit se stravovat tak, aby vašemu tělu nic důležitého nechybělo a současně přísun kalorií nebyl nadměrný. Při boji s nadváhou totiž platí jediné (a spolehlivé) pravidlo: Příjem má být nižší než výdej.
Pokud začnete s krabičkovou dietou, překvapí vás pestrá a vyvážená strava, v níž rozhodně nebude scházet ani mléko, sýry, pečivo či jiné výrobky, které se zdají, že při dietě nelze jíst. Cílem je zajištění jednotlivých jídel tak, aby vás dostatečně nasytila a přísun kalorií se udržel na stanovené hranici s ohledem na váš aktuální zdravotní stav, fyzickou kondici i životní styl.


Krabičková dieta a její nastavení

U krabičkové diety platí, že nebude, s nadsázkou řečeno, nic přebývat. Rozhodně nemusíte jíst nic, co nechcete. V podstatě je tento typ stravování uzpůsoben na míru potřebám a chutím každého strávníka.
Standardně zdravá dieta obsahuje pět chodů – snídani, přesnídávku, oběd, svačinu a večeři. Nemělo by vám tedy nic chybět a vaši snahu o zhubnutí nezničí ani hlad, ani chutě. Vždy je navíc dbáno na čerstvost výchozích surovin, jídla nejsou vařena z polotovarů.
A samozřejmě to nejdůležitější: Takováto zdravá krabičková dieta opravdu výrazně šetří čas. Vaše úsilí vám často zkazí jednoduše to, že si nestihnete přichystat do práce svačinu a musíte si koupit třeba bagetu v automatu nebo ve vaší jídelně nic vhodného nenabízejí a vy nemáte čas si dojít na oběd do restaurace. Zdržovat se nakupováním, vařením a přemýšlením o vhodné skladbě své stravy už dále nemusíte.
Krabičková dieta a praxe
Krabičky máte vždy přichystány a krabičkovou dietu vám kurýr doveze kamkoli, do práce i domů. Pokud budete chtít ušetřit, můžete si ji také objednat a osobně vyzvednout. Dieta se objednává vždy do pátku, a to na následující den nebo na dva dny.
Zdravá dieta není jen vybrané skupiny strávníků, ale mohou ji zkusit jak muži, tak i ženy. Není rozdíl dokonce ani, pokud jste aktivní sportovci nebo máte sedavé zaměstnání. Způsob stravování formou krabičkové diety, je možno dodržovat dlouhodobě. Po ukončení prvotní redukční fáze a nastavení žádoucí hmotnosti je pouze vhodné zvýšit přísun energie. Pak můžete krabičkovou dietu dále praktikovat bez dalšího omezení. Zajistíte si tak kvalitní a pravidelné stravování bez omezení. A to přece stojí za to.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *