Cesta k těhotenství Těhotenství

Zvyšte šanci na přirozené otěhotnění – Poradíme vám, jak na to!

Máte problém otěhotnět? Snažíte se již delší dobu přijít do jiného stavu a zajímá vás, jaké možnosti dále máte, pokud se vám nepodaří otěhotnět přirozenou cestou? Připravili jsme pro vás malý seriál o problémech s otěhotněním a následným umělým oplodněním. V dnešním článku se dozvíte, jak zvýšit šance na přirozené otěhotnění. Čtěte dál a dozvíte se víc!

Jak zvýšit šance na přirozené otěhotnění

V první části tohoto seriálu vám představíme několik důležitých rad a doporučení, jak zvýšit šance na přirozené otěhotnění. Výsledky jsou samozřejmě velice individuální, ale rozhodně níže uvedenými body nic nezkazíte. Bohužel v dnešní době má téměř každá druhá žena s plánovaným těhotenstvím problémy. Věříme však, že alespoň některým z vás to pomůže k získání vytouženého miminka.

Je psychická pohoda důležitá pro otěhotnění?

Dlouhé čekání na vytoužené těhotenství mnohdy budoucí mamince na psychické pohodě nepřidá. Žena se trápí a nechápe, proč zrovna ona má takového problémy, když všude okolo jsou snad všechny ženy v jiném stavu. Víme, že je to velmi obtížné, ale snažte se být v co největší pohodě. Dotěrné poznámky rodiny a přátel přejděte s úsměvem, nebo jim důrazně vysvětlete, ať se již na tuto věc neptají. A také se přesvědčte, že v tom nejste samy. Na internetu v dnešní době najdete mnoho diskuzních skupin, kde ženy sdílí své problémy, můžete se vypovídat a získat podporu od dalších žen, které řeší úplně stejné trable jako vy.

Zdravým životním stylem k vysněnému těhotenství

Již v době, kdy se snažíte otěhotnět, byste se měla stravovat vyváženě. Vyvážená a pestrá strava, ač se to nezdá, může přispět k úspěšnému otěhotnění. Ruku v ruce se stravou pak jde i zdravý a dostatečný pohyb. Nadváha a nesprávné stravování mají za následek sníženou schopnost otěhotnět a zároveň hrozí častější komplikace během těhotenství, např. těhotenská cukrovka nebo vysoký krevní tlak. Ovšem pozor, ani nízká váha není ideální, ta naopak způsobuje poruchy hormonální funkce vaječníků.

[the_ad id=”156″]

Bylinky a vitamíny – pomohou k otěhotnění?

V dnešní době je na trhu k dostání ohromné množství vitamínů a potravinových doplňků, které podporují otěhotnění. Všechny vám budou slibovat zázračné výsledky, ale pozor, ne všechny jsou pro tělo opravdu prospěšné. Doporučujeme důkladně číst složení těchto produktů. Alternativou jsou již našimi babičkami ověřené bylinky. K otěhotnění se doporučuje zejména kontryhel, který zvyšuje pravděpodobnost početí a příznivě působí na posílení dělohy. Dále můžete zkusit také meduňku, heřmánek či šalvěj. Rozhodně se ale doporučuje pravidelně brát kyselinu listovou, a to již alespoň 3 měsíce před otěhotněním. Kyselina listová totiž napomáhá dělení buněk a podporuje růst plodu, a v neposlední řadě také snižuje výskyt vrozených vad nervového systému miminka.

Více o těhotenských vitamínech i podporujících bylinkách se dozvíte již brzy!

V dalším díle tohoto seriálu vám představíme další postup, když se stále nedaří otěhotnět. Jaká vyšetření je vhodné podstoupit? Musí na vyšetření i váš partner? Co znamená hormonální léčba? Na pokračování se můžete těšit již za týden!

 

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] ze základních předpokladů pro plánování miminka je znát Váš menstruační cyklus. Před zahájením snahy o miminko doporučujeme zaznamenávat […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *