Mateřství Těhotenství

Průvodce, který je pomocnou rukou každé těhotné ženy

Začátky jsou romantické. Když se nadto objeví dvě čárky na těhotenském testu, ženu zaplaví neskonalé štěstí, které se mísí s obavami z možné budoucnosti. Není divu, že každá žena očekává v tu chvíli podporu od partnera, ale potřebuje také dodat klidu pomocí informací. Jak jednotlivé měsíce probíhají, proč se dělí těhotenství na trimestry? Kdy se chodí k lékaři a jak se vyvíjí embryo a posléze plod? Web Modrý koník je otevřený ke všem odpovědím.

Stres v prvním trimestru

Týdny, trimestry, vyšetření, odběry krve. Na těhotnou se toho v prvním trimestru nahrne opravdu hodně. Přestože od potvrzení těhotenství je každá těhotná zaregistrovaná v poradně u svého gynekologa, nemusí se jí dostat odpovědí na všechny otázky. V tu chvíli ji může zachvátit panika. Stresu lze ale snadno předejít pomocí správných informací. Rozhodně se nemusí googlit, stačí kliknout na web Modrý koník, který přináší ucelený přehled s jednotlivými trimestry a následně s možností přejít na jednotlivé týdny těhotenství.

Odborné informace po ruce

Ženu samozřejmě zajímá, co se děje v jejím těle a jak se vyvíjí embryo. Od 9. týdne těhotenství se již nepoužívá slovo embryo, ale plod, což je informace, kterou je možné vyhledat v online průvodci Modrého koníka, ale nechybí ani další stěžejní poznatky. Gravidní žena může sledovat vývoj svého děťátka de facto v přímém přenosu, protože výklad doplňují grafy, fotografie i videa, jejichž autory jsou lékaři a další odborníci. Nehrozí tedy šíření škodlivých mýtů, které mohou mít dalekosáhlé důsledky na zdraví ženy či jejího dítěte.

Kdy sdělit radostnou zprávu?

První trimestr je velmi náročný na psychiku, zabrat dostává také tělo. Žena je unavená a může pociťovat časté změny nálad. Prvních třináct týdnů patří mezi zásadní období, během kterých může dojít k samovolnému potratu. O důvod více, proč počkat se sdělením radostné noviny rodině a přátelům až po uplynutí nejrizikovější doby. Namísto oznamování těhotenství nejbližšímu okolí nebo zaměstnavateli je důležitější klid a hledání tipů, jak ulevit zažívacím potížím nebo jak změnit svůj jídelníček.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *