Dětský svět Mateřství

5 tipů pro klidný spánek vašeho dítěte (i vás)

Pokud jste pro své dítě našli tu správnou postel, je to nejlepší předpoklad pro dobrý spánek. Existuje však ještě několik věcí, kterým byste měli věnovat pozornost, aby bylo vaše dítě v noci v bezpečí a spokojené a aby bylo snadné spát.

Jak mohu vytvořit bezpečné prostředí v noci?

Je velmi důležité zajistit, aby vaše dítě bylo v noci v bezpečí. Vzhledem k tomu, že novorozenci musí stále rozvíjet své motorické dovednosti a neumí zvládnout mnoho pohybových sekvencí, měli byste věnovat pozornost následujícím věcem:

  • Pleteniny je vhodné pouze ve výjimečných případech a po konzultaci s porodní asistentkou
  • Místo deky použijte spací pytel. Na dítě by mohla spadnout deka a vyrazit mu dech.
  • Vyvarujte se vycpaných zvířat do postele. I tyto mohou spadnout na dítě a zablokovat jeho dýchací cesty.

Pokud budete postupovat podle těchto jednoduchých kroků, nebudete se muset starat o bezpečnost svého dítěte během noci.

Jak vytvořím pohodlné prostředí pro spaní?

Samotná bezpečnost neposkytuje vašemu dítěti příjemnou atmosféru. Pro novorozence je obzvláště důležité, aby věděli, že nejsou sami. Cítíte se v bezpečí, když je poblíž vaše matka nebo otec.

Proto je pro některé děti obtížné usnout ve tmě. Pokud je v místnosti stále nějaké světlo, mohou se lépe orientovat a také vidět, že matka nebo otec jsou stále poblíž. Světelný zdroj by však neměl být příliš jasný, jinak by spánek nepřicházel v úvahu.

Speciální noční světla jsou navržena tak, aby místnost mírně osvětlila, ale ne úplně ji osvětlila. Jsou zpravidla vybaveny časovačem, takže se také automaticky vypínají. Pokud hledáte něco velmi zvláštního, osobní noční světlo by pro vás bylo to pravé.

Stále světlo ale také splňuje tento účel a je zvláště vhodné pro večerní kojící rituál před spaním (více o rituálech před spaním). Matka jej může během kojení jednoduše nosit na oblečení a potom jej uložit do postele vedle dítěte. Tímto způsobem má dítě známý večerní rituál. Pokud využijete slevový kód Mobelix, můžete výhodně nakoupit jak dětskou postýlku tak speciální dětské světlo do ní.

Pokud svého miláčka v noci zabalíte, měli byste také zajistit, aby bylo co nejméně světla. Vzhledem k tomu, že děti nemají výrazný rytmus den-noc, zejména v prvních týdnech a měsících, jednoduše předpokládají v jasném světle, že je čas vstát. Je proto lepší použít přebalovací světlo na přebalovacím stole a osvětlit cestu tam orientačními světly, abyste se tam mohli bezpečně dostat v noci.

Mám používat chůvičku?

Baby monitory se zvláště doporučují, pokud vaše dítě spí v jiné místnosti. Tím zajistíte, že jej v noci uslyšíte, když odpoví. Na druhou stranu můžete klidně spát, když je chůvička zticha.

Existují různé modely v závislosti na potřebách rodičů. Chcete-li být na bezpečné straně, můžete také použít video chůvu s nočním viděním. Určitě budete v prvních měsících potřebovat i hodně energie – můžete zkusit využít Slimpasta slevový kód a vyzkoušet tyto osvědčené doplňky stravy.

Jaké je správné klima pro spaní?

Posledním důležitým aspektem, který nabízí vašemu dítěti pohodlné prostředí pro spaní, je vnitřní klima. Zde mají děti různé preference ohledně optimální teploty a vlhkosti. Je důležité, aby vaše dítě nezmrazilo, ale také se nadměrně nepotilo. Takže byste si to měli občas prohlédnout.

Jako vodítko platí, že teplota je 17–21 ° C a vlhkost 40–60%. Pokud si nejste jisti, můžete odpovídající hodnoty zkontrolovat také pomocí vlhkoměru nebo teploměru. Ten snadno zakoupíte například pokud je akce SIKO, kde najdete široký sortiment těchto výrobků.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] trpíte nespavostí, nebo pozorujete celkovou špatnou kvalitu spánku, může správná světelná terapie pomoci. Na druhou stranu počítejte s tím, že nejde o […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *