Kam s dětmi

7 tipů pro pohodovou dovolenou s batoletem

Máte v rodině batole? S cestováním se rozhodně nemusíte rozloučit! Cestování s malým dítětem je mnohem jednodušší, než si možná myslíte.

Dovolenou je však třeba pořádně naplánovat. Nechcete zažít situaci, kdy v letadle strávíte spoustu hodin, budete muset přestupovat a následný transfer na ubytování zabere další únavně dlouhou dobu. Na místě pak jako bonus můžete zjistit, že ubytování není přizpůsobeno dětem a vstup do moře má do pozvolného hodně daleko. Čemu tedy věnovat pozornost? Přečtěte si naše tipy a pak už se jen užijte zaslouženou dovolenou bez nepříjemných překvapení.

1. Věnujte pozornost počasí ve vybrané destinaci

Batolata mají problém s regulací tělesné teploty, a proto příliš nezvládají horko. Nevystavujte je zbytečně vysokým teplotám nad 30 °C. Ideálními měsíci pro dovolenou tak budou květen a červen, případně září a říjen.

2. Vyhýbejte se dlouhým letům

Od dalekých letů si ideálně dejte pauzu až do chvíle, než potomek o něco povyroste. Doba letu by se měla vejít pod 5 hodin, platí ale pravidlo, že čím kratší, tím lepší.

Zeptejte se na dobu trvání transferu z letiště na hotel

Počítejte s tím, že batole bude po letu unavené. Dlouhý transfer pro něj tak nebude zrovna příjemný (a pro vaše nervy dost možná bude náročný). Snažte se proto tento čas zkrátit na nutné minimum a nevybírejte hotel, který se nachází na x desítek až stovek kilometrů od letiště.

3. Zvolte baby friendly hotel

Ideální ubytování by mělo mít bazén, dětský koutek i zahradu, kde dítě může bezpečně lézt nebo zkoušet dělat krůčky. Pokud máte malého neposedu, více se osvědčil velký komplex, kde se stále něco děje, a dítě tak má neustále co pozorovat. Výborná je například i zoo přímo u hotelu.


4. Zjistěte si informace o vybavení pokoje

Tady platí jednoduchá poučka: čím větší pokoj, tím lepší. Dítě tak bude mít dostatečný prostor pro lezení. Vyplatí se rovněž zjistit, zda je na pokoji rychlovarná konvice.

5. Nezavrhujte stravování formou all inclusive

Co se stravování týče, mnoho rodičů možná jako první varianta napadne vlastní kuchyňka. Ta je sice zárukou flexibility, tím ale její výhody končí. Nebojte se proto dát šanci i variantě, kdy vám veškerá jídla připraví hotel. Odpadne stres z nutnosti nakupování a přípravy pokrmů a lahev pro malého vám hotelový personál vždy rád ohřeje. Takzvané All Inclusive zájezdy vychází často i finančně výhodněji.

6. Preferujte písečnou pláž přímo u hotelu

Ideální je písečná pláž přímo u hotelu. Z pokoje to na ni budete mít pár kroků, a můžete se tak kdykoliv podle potřeby přesunout z jednoho místa na druhé. Oceníte i pozvolný vstup do moře a absenci větších vln.

7. Dobře si hotel prověřte

Zvýšenou pozornost věnujte jak recenzím hotelu, tak hodnocení pořádající cestovní kanceláře.

Nestresujte se tím, že jste zapomněli oblíbenou hračku dítěte doma. Pokud při výběru dovolené zohledníte naše tipy, máte skvělý základ. Pak už se jen snažte si celou dovolenou na maximum užít.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *